نگاه ویژه دولت بر توزیع متوازن كالاهای اساسی از بنادر جنوبی

نگاه ویژه دولت بر توزیع متوازن كالاهای اساسی از بنادر جنوبی به گزارش یاری كالا قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اظهار داشت: اراده مركز و بالاترین اركان مدیریتی كشور بر این است كه با عنایت به فرصت های بی نظیری كه از نظر زیرساخت ها و تجهیزات در بندر چابهار وجود دارد، این بندر جهش معناداری پیدا كند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، حسین مدرس خیابانی در جلسه تسهیل و تسریع پروسه خروج كالا از بندر شهید بهشتی چابهار كه با حضور اعضای هیأت مدیره شركت خدمات بازرگانی دولتی ایران و تعدادی از مسئولان كشوری و استانی در سالن جلسات بندر شهید بهشتی انجام شد اظهار داشت: در آخرین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت به دو شركت بزرگ دولتی ابلاغ گردید كالاهای وارداتی را با اولویت بندر چابهار تخلیه كنند، چونكه این دو ستاد تاكید دارند بندر چابهار به جایگاه واقعی اش برسد.
وی با بیان این كه نگاه دولت بر این است كه توزیع كالاهای اساسی بین بنادر جنوبی متوازن تر شود افزود: با عنایت به تاكید مقام معظم رهبری، ابلاغ ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت و اقدام های توسعه ای انجام شده در بندر چابهار، جهش این بندر در دستور كار است و باید به دنبال رونق ترافیك بار و كالا در این بندر استراتژیك باشیم.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به مزیت های بندر چابهار و تقدیر از اداره كل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به سبب اقدام های توسعه ای انجام شده در بندر شهید بهشتی اظهار نمود: سوژه اختصاص ۳۰ درصد تخفیف در سود بازرگانی كالاهای وارده به بندر چابهار نیز در دولت پیگیری می شود.
پیشنهاد واردات كالاهای كارخانجات بوسیله بندر چابهار
مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به فرصت های بی نظیر بندر چابهار برای واردات و صادرات كالا اظهار داشت: این بندر قابلیت ایفای نقش كلیدی در تامین كالاهای اساسی كشور و كاهش هزینه های وارده بر این نوع كالاها را دارد.
بهروز آقایی با تاكید بر ضرورت اختصاص ۲۰ درصد كالاهای اساسی سهم استان های شرقی كشور به بندر چابهار، ارائه تخفیف ۳۰ درصد در سود بازرگانی كالاهای وارده به این بندر و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بنادر شهید بهشتی و شهید كلانتری اضافه كرد: پیشنهاد می شود واردات كالاهای كانتینری مورد نیاز كارخانجات خودروسازی بوسیله این بندر صورت گیرد.
بازدید از زیرساخت ها، تجهیزات، اسكله ها و پروسه تخلیه و خروج كالای اساسی در طرح توسعه بندر شهید بهشتی و بازدید از انبارها و محوطه های انبارش كالا و پسكرانه های بندری از دیگر برنامه های سفر قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و اعضای هیأت مدیره شركت خدمات بازرگانی دولتی ایران به بندر چابهار بود.
منبع:

1398/06/01
01:28:57
5.0 / 5
4838
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان