امسال ۶ ۶۸۰ میلیارد یورو ارز صادراتی وارد نیما شد

امسال ۶ ۶۸۰ میلیارد یورو ارز صادراتی وارد نیما شد یاری كالا: جدیدترین آماری كه اتاق بازرگانی تهران ارائه كرده نشان داده است از شروع سال جاری تا 20 مردادماه، شش میلیارد و 680 میلیون یورو وارد سامانه نیما شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بر طبق جدیدترین آمارها از شروع مرداد ماه سال ۱۳۹۷ تا ۲۰ مردادماه سال ۱۳۹۸ میزان ارز وارد شده به سامانه نیما، ۱۷ میلیارد و ۷۸۰ میلیون یورو بوده است و از شروع سال تابحال نیز شش میلیارد و ۶۸۰ میلیون یورو ارز وارد سامانه نیما شده است.
از این رقم ها حدود ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو ارز در سامانه نیما از مردادماه سال ۱۳۹۷ تا مردادماه سال ۱۳۹۸ برای واردات خریداری شده و از شروع سال تا ۲۰ مردادماه سال ۱۳۹۸، شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو در این سامانه به منظور واردات خرید شده است.
همین طور اتاق بازرگانی آمار عملكرد یك ماهه اخیر را نیز منتشر نموده كه براین اساس در یك ماه منتهی به ۲۰ مردادماه سال ۱۳۹۸، ارز صادراتی وارد شده به نیما یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو بوده كه در قیاس با ماه پیش از آن، كاهش ۲۴۰ میلیون یورویی را نشان داده است. همین طور در یك ماه گذشته حدود ۹۷۰ میلیون یورو ارز در سامانه نیما برای واردات خریداری شده كه این عدد نیز در قیاس با ماه پیش از آن، كاهش حدودا ۳۰۰ میلیون یورویی را نشان داده است.
در حوزه شاخص بهای تولیدكننده در دو بخش صنعت و معدن نیز، گزارش اتاق بازرگانی تهران نشان داده است در حوزه صنعت رشد این شاخص ۸۹ درصد و در حوزه معدن ۶۴ درصد بوده است.
بر طبق برآوردهای صورت گرفته در تیرماه سال ۱۳۹۸ میانگین نرخ خرید یورو در بازار نیما، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان بوده كه این عدد در مردادماه سال ۱۳۹۸ به ۱۳ هزار تومان كاهش یافته است. همین طور آمارها نشان داده است كه خرید اسكناس در تیرماه ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و در مردادماه ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان بوده، دلار نیز در تیرماه سال ۱۳۹۸، ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و در مردادماه ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شده است.
گزارش اتاق نشان داده است كه در یك ماه گذشته قیمت سكه هشت درصد، نیم سكه ۴.۷ درصد، ربع سكه ۲.۸ درصد و طلای ۱۸ عیار، ۴.۶ درصد كاهش داشته است.
در بازار بورس نیز ارزش معاملات از حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در مردادماه سال ۱۳۹۷ به ۲۰ هزار میلیارد تومان، در مردادماه سال ۱۳۹۸ رسیده و تعداد معامله ها نیز از حدود ۲.۵ میلیون به حدود ۶.۵ میلیون افزایش یافته است. بدین سان ارزش معاملات رشدی ۸۹ درصدی و تعداد معاملات افزایش حدودا سه برابری را در یكسال تجربه كرده است.
منبع:

1398/05/24
09:26:41
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان