دام زنده برای عید قربان كیلویی چند؟

دام زنده برای عید قربان كیلویی چند؟ یاری كالا: رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با اشاره به اینكه تمام تمهیدات در ارتباط با ذبح دام در روز عید قربان انجام شده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود قیمت هر كیلوگرم دام زنده در روز عید قربان 45 تا 46 هزار تومان باشد و گوشت دام های ذبح شده این روز با برچسب مخصوص برای خرید از طرف افراد در سطح شهر توزیع خواهد شد.


علیرضا ملكی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با ذبح دام در روز عید قربان اظهار داشت: همچون سال های گذشته تمهیداتی در ارتباط با ذبح و عرضه دام برای عید قربان در نظر گرفته شده است كه از این موارد می توان به جایگاه های عرضه در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، بازرسی های بهداشتی و نظارت بر پروسه ذبح و عرضه اشاره داشت.
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی افزود: در كنار جایگاه های دائم عرضه و ذبح دام جایگاه های موقت نیز در نظر گرفته شده تا متقاضیان در اسرع وقت و به دور از هرگونه مشكل و آلودگی به قربانی كردن دام بپردازند.
وی اشاره كرد: تمام غرفه ها مملو از دام خواهد بود و هیچ كمبودی درزمینهٔ عرضه دام عید قربان وجود ندارد همین طور تأمین دام عید قربان بوسیله دام داخلی صورت گرفته است.
ملكی اضافه كرد: از بامدادان روز آینده در كشتارگاه های تهران ذبح صورت خواهد گرفت كه این ذبح به صورت كاملاً شرعی و بهداشتی خواهد بود و پس از ذبح دام، گوشت با برچسب مخصوص عید قربان در سطح شهر عرضه خواهد شد و هر فرد با عنایت به نیاز خود می تواند ذبح عید روز قربان را خریداری كنند.
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در پاسخ به این سؤال كه آیا امكان ذبح پیش روی مشتری وجود دارد، اظهار داشت: تصمیم اتحادیه، سازمان بهداشت و دامپزشكی بر این بود با عنایت به شرایط آپارتمانی منازل ذبح دام در مراكز عرضه صورت گیرد اما اگر فردی قصد ذبح در منزل و مكان خودرا دارد می تواند دام را خریداری و در محل مورد نظر خود ذبح كند.
ملكی در ارتباط با قیمت هر كیلو دام زنده بیان كرد: قیمت دام زنده برای ذبح روز عید قربان هنوز نهایی نشده است و جابجایی دام از طرف دامداران با عنایت به شرایط آب و هوایی و میزان عرضه و تقاضا بر قیمت دام تأثیرگذار است كه با عنایت به این موارد پیش بینی می شود قیمت هر كیلوگرم دام زنده در روز عید قربان ۴۵ تا ۴۶ هزار تومان تعیین شود.
منبع:

1398/05/20
14:07:45
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: بهداشت , دام , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان