كدام استان ها بیشترین تورم را در اردیبهشت ثبت كردند؟

كدام استان ها بیشترین تورم را در اردیبهشت ثبت كردند؟ به گزارش یاری كالا اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود شاخص تورم در استان های مختلف كشور را در سه حوزه تورم نقطه به نقطه، تورم ماهانه و تورم ۱۲ ماهه منتهی به اردیبهشت را بررسی نموده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بر مبنای ارزیابی های صورت گرفته در شاخص تورم كل، در حوزه تورم نقطه به نقطه بالاترین تورم به استان بوشهر با بیشتر از ۶۵ درصد اختصاص یافته است و بعد از آن كردستان و خراسان جنوبی با ۶۳ درصد در رده های بعدی هستند.
پایین ترین تورم ثبت شده در این عرصه هم به هرمزگان با ۴۳، قم با ۴۴ و اصفهان و فارس با ۴۵ درصد اختصاص یافته است. استان تهران هم در حوزه تورم نقطه به نقطه عدد ۵۰ درصد را به ثبت رسانده است.
در حوزه تورم ماهانه (اردیبهشت) بالاترین نرخ به ایلام با چهار درصد اختصاص یافته و بعد از آن هم سیستان وبلوچستان با ۳.۲ و زنجان با سه درصد قرار دارند. كمترین تورم ماهانه در استان هرمزگان با سه دهم درصد و لرستان، همدان و فارس با شش دهم درصد ثبت شده است. تهران هم در این دوره تورم ماهانه ۱.۶ درصدی را تجربه كرده است.
در حوزه تورم ۱۲ ماهه منتهی به اردیبهشت كردستان با ۴۱، چهارمحال بختیاری با ۴۰.۵ و ایلام با ۴۰.۳ بیشترین تورم را داشتند.
در پایین ترین تورم ها هم سه استان قم، هرمزگان و كرمان با قرار گرفتن در مرز ۲۸ تا ۲۹ درصد تورم حضور دارند. تهران در این شاخص، تورم ۳۵ درصدی را پشت سر گذاشته است.
در بررسی تغییر قیمت خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات هم تمامی استان ها بررسی شده اند كه در حوزه نقطه به نقطه (مقایسه اردیبهشت امسال با مدت مشابه سال گذشته) بوشهر با ۱۰۳، چهارمحال بختیاری با ۹۰ و مركزی با ۸۸ درصد بالاترین تورم را داشته اند.
استان های زنجان، قم و همدان پایین ترین تورم نقطه به نقطه در این شاخص را ثبت كرده اند و تهران تورمی ۸۱ درصدی داشته است.
در حوزه تورم ماهانه قیمت خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بالاترین عدد به ایلام با حدود چهار درصد تورم اختصاص یافته و در بین پایین ترین تورم ها در این عرصه هم بوشهر با منفی ۴.۸ درصد بهترین وضعیت را داشته است. تهران هم در این شاخص، تورم منفی ۰.۹ درصدی را ثبت رسانده است.
در تورم ۱۲ ماهه قیمت خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات هم بوشهر با ۶۱، چهارمحال بختیاری با ۵۸ و خوزستان با ۵۴ درصد قرار دارند و در بین استان های با نرخ پایین تورم هم زنجان ۴۲، سمنان ۴۶ و كرمان ۴۶ درصد تورم داشته اند. تهران هم در این مدت در حوزه تورم خوراكی ها و آشامیدنی ها در بازه منتهی به اردیبهشت تورمی ۵۰ درصدی را تجربه كرده است.1398/03/17
15:05:38
5.0 / 5
4882
تگهای خبر: ارز , تورم , دام , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان