مترو ملارد به مرحله طراحی رسید

مترو ملارد به مرحله طراحی رسید به گزارش یاری كالا فرماندار شهرستان ملارد با تاكید بر تصویب طرح قطار حومه ای ملارد توسط استانداری تهران، از آغاز طراحی این خط در شهرستان ملارد اطلاع داد.


حسین توكلی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند توسعه حمل و نقل همگانی در شهرستان ملارد با هدف تسهیل تردد شهروندان این شهرستان اظهار داشت: رشد جمعیت در ۱۰ سال گذشته در غرب استان تهران چشم گیر بوده، بنابراین تلاش خواهیم كرد زمینه تردد آسان شهروندان این شهرستان را بخصوص با بهره گیری از حمل و نقل عمومی فراهم نماییم. بر همین مبنا هم اكنون مطالعات ایجاد خطوط بی آر تی در این شهرستان انجام شده است، البته هنوز این كار اجرایی نشده است.
وی اضافه كرد: در حوزه قطار شهری هم قبلا مطالعاتی برای طراحی خط قطار شهری از فردیس كرج به سمت ملارد انجام شده بود كه با عنایت به گذشت زمان، این مطالعات قدیمی به نظر می رسند. بنابراین با عنایت به نگاه مدیریت استان تهران برای ایجاد قطارهای حومه ای مقرر شد برای ملارد هم خط قطار حومه ای راه اندازی شود.
وی افزود: بر همین مبنا مقرر شد در غرب، شرق و شمال شرق استان تهران قطار حومه ای راه اندازی شود تا شهرهای استان تهران با یكدیگر ارتباط داشته باشند و زمینه تسهیل رفت و آمد شهروندان فراهم گردد. امروز شاهدیم كه حجم گسترده ای از شهروندان تهرانی بامداد ها برای كار به شهرهای صنعتی می روند و از شهرستان های اطراف برای سكونت بهره برده اند و به شكلی از شهرستان های حاشیه ای شهرهای صنعتی بعنوان خوابگاه استفاده می نمایند.
وی تصریح كرد: در غرب استان تهران و شهرستان ملارد هم تردد شهروندان از حاشیه و بالعكس زیاد است، بنابراین مطالعات قطار حومه ای شهریار، قدس، ملارد، صفادشت انجام شد تا با تصویب استانداری و سایر دستگاه های مرتبط اجرایی شود.
فرماندار شهرستان ملارد با اشاره به اینكه استانداری تهران طرح قطار حومه ای ملارد را به تصویب رسانده، اضافه كرد: این قطار در مرحله طراحی توسط مشاور است و شهرداری ملارد هم در حوزه تملك زمین های لازم باید اقدام كند؛ در حقیقت راه اندازی قطار حومه ای برای شهرستان ملارد یك اولویت به شمار می آید كه باید هرچه سریعتر نسبت به راه اندازی آن اقدام نماییم.
منبع:

1398/03/14
15:54:28
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: دام , دستگاه , شهرداری , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان