كلیات طرح جامع مدیریت شهری تصویب نشد

كلیات طرح جامع مدیریت شهری تصویب نشد به گزارش یاری كالا نمایندگان مجلس با كلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی مخالفت كردند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی پس از ظهر امروز سه شنبه با ۸۸ رأی موافق، ۹۵ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در مجلس با كلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی مخالفت كردند. بدین ترتیب این طرح از دستور كار مجلس خارج شد.
در جریان بررسی این طرح علی اصغر یوسف نژاد، قاسم احمدی لاشكی و حسن كامران بعنوان موافق و نادر قاضی پور، مهرداد لاهوتی و سلیمی بعنوان مخالف كلیات صحبت كردند.
نمایندگانی از كمیسیون های انرژی، بهداشت، برنامه و بودجه، عمران، آیین نامه داخلی و صنایع هم به تشریح علل رد این طرح در كمیسیون های خود پرداختند.
تاكید مخالفان كلیات بر این بود كه این طرح نیاز به كار كارشناسی بیشتری دارد و تنها بار مالی مضاعفی را بر مردم تحمیل می كند آن هم در شرایطی كه دولت در حال تدوین لایحه مدیریت شهری است، لایحه ای كه بر روی آن كار كارشناسی دقیقی صورت گرفته است. پس بهتر است كه مجلس تا زمان عرضه این لایحه صبر كند.
سامانی سخنگوی وزارت كشور هم با بیان مخالفت دولت با كلیات این طرح اظهار داشت: نمی توان اشكالات این طرح را در جزئیات برطرف كرد. حالا دولت لایحه منابع پایدار شهرداری ها را به مجلس عرضه كرده كه برای آن كمیسیون ویژه در مجلس تشكیل شده ولی این طرح با روح حاكم بر مسیر درآمدهای پایدار شهرداری ها متفاوت می باشد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر مركز پژوهش های مجلس هم به صراحت با كلیات این طرح مخالفت كرده و سفارش داشته كه در مجلس رد شود. وزارت كشور لایحه جامع مدیریت شهری را تهیه كرده كه جامع و قابل اجرا می باشد.
الویری رئیس شورایعالی استان ها هم ضمن موافقت این شورا و تصویب كلیات این طرح و تاكید بر اصلاح آن بر جزئیات اظهار داشت: هم اكنون مسائل كلان با مسائل خرد مخلوط شده كه نتیجه آن این است كه كشور گران اداره می شود. این طرح نه تنها بار مالی ندارد كه سبب كاهش بار مالی دولت هم می شود.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، علیرغم اینكه در ابتدای بررسی كلیات این طرح اعلام گردید كه در صورت موافقت مجلس با كلیات، طرح به صورت دو شوری بررسی شده یعنی جزئیات آن مجدداً در كمیسیون شوراها بررسی می شود ولی نمایندگان با آن مخالفت كردند طرحی كه بالغ بر ۱۶۰ ماده داشت و به صورت جامع تهیه شده بود.1398/02/31
00:07:36
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: بهداشت , دام , شهرداری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان