جزئیات تخصیص وام 2 و نیم میلیون تومانی به خودرو ها

جزئیات تخصیص وام 2 و نیم میلیون تومانی به خودرو ها یاری كالا: یكی از سیاست های دولت طی سال های گذشته دوگانه سوز كردن خودرو ها بوده كه برای این مهم هم اقدامات متعددی انجام شد. به تازگی مدیر سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی از اختصاص وام ۲.۵ میلیون تومانی به متقاضیان اطلاع داد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در صورتیكه ایران بزرگ ترین ذخایر گاز جهان را به خود اختصاص داده اما طبق آمار اعلامی، سهم گاز در سبد انرژی ما تنها ۱۳ درصد است كه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود در برنامه اولیه این سهم ۷۶ درصد باشد كه تابحال محقق نشده است.
آخرین طرح دولت برای توسعه جایگاه گاز در سبد انرژی تخصیص وام ۲.۵ میلیون تومانی به افراد متقاضی برای دوگانه سوز كردن خودرو ها بوده كه حمید قاسمی - مدیر سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین جزئیات اجرای این طرح اظهار داشت: تا كنون استقبال خوبی از این طرح صورت گرفته اما روند اجرای كار كمی سخت بوده است.
وی با بیان این كه در حال مذاكره با بانك برای تسهیل شرایط دریافت وام هستیم، اظهار نمود: به سبب اینكه بانك تقاضای ضامن دوم داشته، پروسه كار پیچیده شده است كه اگر بتوانیم این مساله را حل نماییم بطور قطع انجام این كار آسان تر خواهد شد. البته حالا نیز كار در حال انجام می باشد اما به دنبال ایجاد ساز و كاری برای تسهیل كاریم.
مدیر سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره میزان استقبال و ثبت اسامی صورت گرفته، اظهار داشت: تابحال در سایت www.irngv.ir، یك میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام كردند اما برمبنای برنامه، تنها به دو میلیون نفر وام تعلق خواهد گرفت كه تابحال با پست بانك برای یك میلیون نفر مذاكره كرده و قرار شده تا بانك رفاه نیز به یك میلیون نفر دیگر وام اختصاص دهد كه حالا در حال رایزنی و مذاكره هستیم.
وی با بیان این كه اولویت ما با پرمصرف ها یعنی خودرو وانت و پس از آن خودرو های فعال در اسنپ و تپسی هستند، اظهار داشت: تعداد كثیری از خودروهایی كه تابحال ثبت نام كردند، ماشین های معمولی هستند و ظرفیت ثبت نام برای ۳ میلیون نفر وجود دارد.
بگفته وی اگر این كار مطابق برنامه و درست پیش برود، می توانیم روزانه ۱۸ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی كنیم؛ علاوه بر این برای جایگاه هایی كه اعلام كردیم، ظرفیت ۱۰۰ درصد قابل افزایش است و هر كجا نیاز باشد نیز می توانیم جایگاه كوچك مقیاس را ظرف یك هفته پیاده سازی نماییم.1398/02/26
16:04:16
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: بانك , خودرو , دام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان