واردات ۳۷ هزار تن كاغذ روزنامه در ۱۱ ماهه سال گذشته

واردات ۳۷ هزار تن كاغذ روزنامه در ۱۱ ماهه سال گذشته به گزارش یاری كالا درحالی حواشی مربوط به واردات كاغذ بخصوص در نیاز مطبوعاتی درگیر حواشی بوده و مسئولان از سرنوشت نامعلوم كاغذهای وارداتی و دپو شدن آن در گمرك سخن می گویند كه پارسال حدود ۳۷ هزار تن از مجموع واردات كاغذ به روزنامه اختصاص داشته است.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، تخصیص ارز دولتی به كاغذ در یكی - دو سال قبل با اما و اگرهایی همراه بود، اما در نهایت تأمین ارز دولتی برای این كالا انجام شد.

این روزها گله هایی از جانب بخش های مختلف همچون وزارت ارشاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با كاغذهای وارداتی و عدم دسترسی به بخشی از آن مطرح شه است. به صورتی كه اخیراً وزارت ارشاد اعلام نموده است كه پنج نوع كاغذی (روزنامه ای، تحریر، رول، بالكنی و LWC) كه از آغاز سال ۱۳۹۷ تابحال وارد شده، حدود ۹۳ درصد از كاغذهای وارداتی كه با ارز دولتی بوده است كه سرنوشت نامعلومی دارد.

بر این اساس از مجموع ۲۶۲ هزار تن واردات كاغذ كه با ارز دولتی انجام شده فقط ۲۳ هزار تن با تأیید معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت ارشاد توزیع و باقی آن به تفكیك واردكننده به سازمان تعزیرات حكومتی ارجاع شده تا اقدامات قانونی صورت بگیرد.

گله ها در ارتباط با واردات كاغذ و تأمین آن در كشور در حالی در جریان است كه نگاهی به آمار گمرك نشان داده است پارسال از مجموع واردات كاغذ حدود ۳۷ هزار تن آن به كاغذ روزنامه اختصاص داشته كه ارزش دلاری آن به ۳۰ میلیون و ۸۳۲ هزار دلار می رسد.

البته در سوی دیگر ماجرا به تازگی یكی از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرده كه كاغذهای چاپ، تحریر و روزنامه ای كه با نرخ ۴۲۰۰ تومانی تأمین ارز شده اند در گمركات دپو شده اند كه دلیل آن به پرداخت مابه التفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی تا نرخ نیمایی برمی گردد.
1398/02/23
15:58:45
5.0 / 5
4286
تگهای خبر: ارز , تجارت , دام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان