تعیین نرخ جدید تردد در طرح ترافیك بعلاوه فهرست قیمت ها

تعیین نرخ جدید تردد در طرح ترافیك بعلاوه فهرست قیمت ها یاری كالا: مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیك از تعیین نحوه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیك آگاهی داد.


عمار سعیدیان فر در گفت و گو با ایسنا، در مورد تغییرات بهای عوارض ورود به محدوده طرح ترافیك در سال ۹۸، با اشاره به اینكه نوع معاینه فنی در تعیین بهای عوارض تعیین كننده است، اظهار داشت: بهای طرح ترافیك برای ساكنان محدوده امسال ۵۰ درصد كمتر از بقیه تعیین شده است یعنی ساكنان محدوده طرح ترافیك از تخفیف ۵۰ درصد بهره مند هستند و علاوه بر این خروج ساكنان پیش از ساعت ۸: ۳۰ و ورودشان پس از ساعت ۱۶: ۳۰ برای آنها بلاعوض محسوب خواهد شد.
وی با بیان اینكه تعیین قیمت نهایی طرح ترافیك به نوع معاینه فنی و زمان تردد بستگی دارد، اظهار داشت: در طرح ترافیك سال جاری برای خودرو های فاقد معاینه فنی برتر ۱۵ درصد، افزایش بها در نظر گرفته شده و بهای طرح ترافیك برای خودرو های دارای معاینه فنی كمتر از ۸ درصد، افزایش یافته است.
سعیدیانفر با اشاره به اینكه یكی از ملاك های محاسبه بهای عوارض، حضور در زمان اوج یا غیراوج ترافیك و آخرین و نخستین مشاهده پلاك در دوربین ها است، اظهار داشت: ساعت پیش از ۱۰ بامداد و پس از ۱۶ عصر، ساعت اوج ترافیك بامداد و عصر در نظر گرفته شده است.

نوع معاینه فنی و زمان تردد دوعامل تعیین قیمت
وی در مورد هزینه های تردد در محدوده طرح ترافیك با اشاره به اینكه اگر محل سكونت داخل محدوده طرح ترافیك باشد با ۵۰ درصد تخفیف مواجه هستید، اظهار داشت: در ساعات غیر اوج اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۷۲۴۵ تومان در نظر گرفته می شود و اگر در ساعات غیر اوج خودروی دارای معاینه فنی عادی وارد محدوده شود، مبلغ ۹۶۶۰ تومان برای وی تعیین خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه اگر منزل داخل محدوده طرح ترافیك باشد در ساعتی كه در یكسر اوج از منزل خارج شوید و دارای معاینه فنی برتر باشید مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان برای شما در نظر گرفته می شود و اگر دارای معاینه فنی عادی باشید در یكسر اوج مبلغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای شما در نظر گرفته می شود اظهار داشت: اگر تردد شما در دو سر اوج (قبل از ۱۰ بامداد و پس از ساعت ۱۶) باشد و دارای معاینه فنی برتر باشید مبلغ ۱۵ هزار و ۵۲۵ تومان و اگر دارای معاینه فنی عادی باشید مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان برای شما در نظر گرفته خواهد شد.
سعیدیان با اشاره به اینكه اگر محل سكونت خارج از محدوده طرح ترافیك باشد اساسا تخفیف ۵۰درصدی لحاظ نمی گردد و قیمت ها افزایش می یابد افزود: اگر خودرویی در ساعات غیر اوج وارد محدوده طرح ترافیك شود، در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۴ هزار و ۴۹۰ تومان در نظر گرفته می شود و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۱۹ هزار و ۳۲۰ تومان بر طبق نرخ سال ۹۸ از حساب شهروندی وی كسر می شود.
مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیك گفت، : اگر زمان سفر در حالتی باشد كه در یك سر اوج باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان در حساب شهروندی راننده محسوب خواهد شد.
بگفته سعیدیان فر، اگر سفر در خارج از محدوده در دو سر اوج باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۳۱ هزار و ۵۰ تومان و در صورت داشتن معاینه فنی عادی مبلغ ۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین خواهد شد.

تشریح نوع سهمیه بگیران طرح ترافیك
مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیك با اشاره به اینكه شهروندان می توانند برای تعیین و محاسبه دقیق نرخ عوارض تردد خود به سایت "تهران من " بازگشت و با ورود به قسمت عوارض طرح سال ۹۸ به چهار سوال پاسخ داده و عوارض تردد خودرا محاسبه كنند، در مورد تخفیف بگیران طرح ترافیك اظهار داشت: البته برمبنای مصوبه شورای شهر تهران، برای گروه های مختلف سهمیه با تخفیف در نظر گرفته است كه این تخفیف ها بر طبق معرفی نهادهای مسئول تخصیص می یابد كه براین اساس خبرنگاران دارای ۹۰ درصد تخفیف هستند و جانبازان به صورت بلاعوض می توانند وارد محدوده طرح ترافیك شود.
وی با اشاره به اینكه تخفیف ۹۰ درصدی برای معلولین و بیماران خاص در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: همین طور خودرو های مسافربری و آژانس ها در صورتیكه سه سند سفر در روز ثبت كنند مشمول دریافت تخفیف ۷۰ درصدی می َشوند، و وانت بارها و خودرو های عمومی باز اگر یك "باربرگ" در روز به ثبت برسانند، می توانند از تخفیف ۷۰ درصدی بهره مند شود.
سعیدیان فر اضافه كرد: البته همه سهمیه بگیران می بایست مبلغ ۱۲۰ هزار تومان بابت بهای خدمات پرداخت كنند.
منبع:

1398/02/20
13:48:33
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: خدمات , خودرو , سایت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان