اغتشاشات بصری در كرج بیداد می كند

اغتشاشات بصری در كرج بیداد می كند به گزارش یاری كالا معاونت شهرسازی و معماری شهرداری كرج بر لزوم كاهش اغتشاشات بصری برای داشتن شهری با چهره زیباتر تاكید نمود.


احدالله احمدی پرگو در گفتگو با ایسنا منطقه البرز، اظهار نمود: در تلاش هستیم تا آخر سال فرآیند تهیه طرح تفصیلی شهر را به آخر برسانیم.
وی افزود: بعد از تدوین این طرح، مراحل تصویب آن در كمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهرسازی و معماری طی می شود تا در سال آینده طرح تفصیلی كرج، با رویكرد جدید اجرایی شود.
وی ادامه داد: برای این كار مشاورانی پای كار آمده اند و این طرح در مرحله طراحی شهری قرار دارد و به جهت اینكه زودتر به نتیجه برسیم، نهاد برنامه ریزی شهری تشكیل شده كه وزارت راه شهرسازی، استانداری، اداره كل راه و شهرسازی استان، شورای شهر و شهرداری عضو این نهاد هستند.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود به لزوم بازبینی به وضعیت سیما، منظر و نمای شهری كرج اشاره نمود و اضافه كرد: سال قبل آئین نامه هایی در این خصوص تهیه و به تصویب شورا رسیده است.
پرگو ابراز كرد: امسال این آئین نامه ها با تشكیل كمیته های نما، كمیته ساماندهی شبكه معابر در مناطق مختلف شهر اجرا می گردد.
وی اظهار داشت: باید به سمتی حركت نماییم كه در ساخت و سازها از افزایش اغتشاشات بصری جلوگیری نماییم و كسانی كه پروانه ساخت و ساز می گیرند را به این باور برسانیم كه چهره و زیبایی شهر به اندازه كمیت و كیفیت وضعیت زیرساخت ها اهمیت دارد.
معاونت شهرسازی تصریح كرد: باید به جایی برسیم كه فعالان صنعت ساختمان برای ایجاد نما از شهرداری تاییدیه بگیرند تا تعداد نماهای ایرانی- اسلامی شهر افزایش یابد.
وی تصریح كرد: باید در بحث پیشگیری از اغتشاشات بصری حتی توجه به نورپردازی ها و فضاهای خالی شهری هم مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: با هماهنگی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و معاونت خدمات شهری تغییرات محسوسی در این عرصه می توان ایجاد كرد تا به سمت داشتن شهری با چهره زیباتر حركت نماییم.
1398/02/06
17:14:31
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: خدمات , دام , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان