ایران نایب رئیس شورای تایید صلاحیت سمیك شد

ایران نایب رئیس شورای تایید صلاحیت سمیك شد به گزارش یاری كالا در هجدهمین اجلاسیه هیأت مدیره مؤسسه استانداردسازی و اندازه شناسی كشورهای اسلامی (سمیك) با رأی مثبت تمام اعضا، محمد حسین شجاعی به نمایندگی از سازمان ملی استاندارد ایران بعنوان نایب رییس شورای تأیید صلاحیت سمیك برای یك دوره سه ساله انتخاب|شد.


به گزارش یاری كالا به نقل از سازمان ملی استاندارد ایران، در این اجلاس، رولا مادانتا از اردن هم بعنوان رئیس شورای تأیید صلاحیت سمیك انتخاب و ارائه شد.
هجدهمین اجلاس هیئت مدیره مؤسسه استاندارد و اندازه شناسی كشورهای اسلامی در استانبول تركیه برگزار گردید كه در آن موضوعاتی همچون تدوین استانداردهای هماهنگ با هدف تسریع در تبادل كالا و خدمات در بین اعضا، یكپارچه سازی اندازه شناسی و خدمات آزمایشگاهی، انطباق فعالیت ها و صدور گواهی استاندارد در جهت رشد اقتصادی پایدار، مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.
همینطور تسهیل تجارت حلال و پیشگیری از ورود كالاهای غیر منطبق با موازین شرعی به ایران و ترویج محصولات و خدمات حلال در سطح منطقه ای و بین المللی از مهمترین موضوعاتی بود كه از سوی سازمان ملی استاندارد ایران در این اجلاس عنوان شد.
مؤسسه استاندارد و اندازه شناسی كشورهای اسلامی (سمیك) زیرمجموعه سازمان كنفرانس اسلامی فعالیت خویش را از سال ۱۹۸۵، با تشكیل گروه كارشناسی و نمایندگان برخی كشورهای عضو سازمان همكاری اسلامی شروع كرد.1398/01/20
15:10:32
5.0 / 5
4383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان