تشریح ۴ویژگی خاص خط شش مترو تهران؛

افتتاح بلندترین خط مترو خاورمیانه در تهران هفته آینده

افتتاح بلندترین خط مترو خاورمیانه در تهران هفته آینده یاری كالا: مدیر عامل شركت مترو تهران از افتتاح نیمه جنوبی خط ۶ مترو در هفته آینده با حضور رئیس جمهور آگاهی داد.


علی امام در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه خط شش مترو تهران به طول ۳۲ كیلومتر با۲۷ ایستگاه در حال تكمیل است، اظهار داشت: نیمه جنوبی خط ۶ به طول ۹ كیلومتر با ۳ ایستگاه میدان شهدا، بعثت و دولت آباد آماده بهره برداری است.
وی با اشاره به اینكه مراسم افتتاح نیمه جنوبی خط ۶ مترو با حضور رئیس جمهور و مقامات كشوری و لشكری صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: در هفته آینده نیمه جنوبی خط ۶ افتتاح می شود.
امام با اشاره به اینكه خط ۶ از دولت آباد شروع شد و با پیمودن قطر تهران نهایتا به سولقان در شمال غرب تهران می رسد، اضافه كرد: این خط از نقاط مهم جمعیتی تهران همچون میدان امام حسین (ع)، خیابان ولیعصر (عج)، بزرگراه اشرفی اصفهانی، بزرگراه ستاری و غیره عبور می كند كه با راه اندازی و تكمیل این خط تاثیر به سزایی بر كاهش سفرها با وسایل حمل و نقل شخصی انجام می گیرد.
وی با اشاره به اینكه برای نخستین بار در این خط مترو تمهیدات ویژه برای دسترسی افراد كم توان دیده شده است، اظهار داشت: از آنجایی كه این خط مترو از زیر مراكز حساس بیمارستانی همچون مركز قلب تهران می گذرد از روش های جدیدی برای عدم احساس لرزش استفاده كردیم.
وی ادامه داد: دستگاه های بیمارستان قلب تهران بسیار حساس هستند و نباید لرزشی را كه بر اثر عبور قطار ایجاد می شود، احساس می كردند و بنا بر این برای نخستین بار از تكنولوژی «پابند ونگارد» برای عدم احساس ارتعاشات حركت قطارها استفاده كردیم.
بگفته امام، با استفاده از این فنآوری دیگر ارتعاشات ناشی از حركت قطارها بر روی دستگاه های بیمارستانی اثرگذار نیست.
وی با اشاره به اینكه خط شش مترو به سبب خاصیت های منحصر بفردش توانست در جایزه بین المللی انجمن تونل، جزو چهار ابر پروژه بزرگ تونلی در جهان شود، اضافه كرد: با الحاق نیمه جنوبی خط ۶ مترو كه از دولت آباد تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) است، می توان اظهار داشت كه طول خط ۶ مترو به ۳۸ كیلومتر می رسد كه بلندترین خط مترو خاورمیانه لقب خواهد گرفت.
وی ادامه داد: امیدواریم تا آخر سال ۹۸ بتوانیم ۱۵ كیلومتر دیگر این خط را با ۶ ایستگاه به بهره برداری برسانیم.1398/01/16
17:41:55
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: دام , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان