استاندار لرستان:

حجم خرابی ها در پل دختر بالاست، اطلاع دقیقی از روستاهای بین مسیر نیست

حجم خرابی ها در پل دختر بالاست، اطلاع دقیقی از روستاهای بین مسیر نیست به گزارش یاری كالا استاندار لرستان درباره آخرین وضعیت منازل و ساكنان منطقه پل دختر اظهار داشت: بخش غربی پل دختر كه در سیل اخیر زیر آب رفت به هیچ وجه قابل سكونت نیست، بنابراین یكی از اولویت های ما ایجاد كمپ است. البته بخش شرقی منازل پل دختر مشكلی ندارد، اما بخش غربی نیازمند اسكان است و شاید تا زمان بازسازی و آبادسازی خانه ها باید این مورد ادامه دار باشد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، خادمی استاندار لرستان اظهار داشت: از روز گذشته عصر كه بارندگی ها كاهش پیدا كرد، احتمال كاهش حجم آب را می دادیم. برای دسترسی به پل دختر به روش های مختلف اقدام كردیم، كه از حدود ساعت 2 شب توانستیم از طریق زمینی به آنجا از مسیر جدیدی دسترسی پیدا نماییم، درنهایت تعدادی نیروهای امدادی به آن جا وارد شدند.
وی ادامه داد: امروز از اوایل بامداد به محض روشن شدن هوا با بالگردی از منطقه بازدید كردیم. هم اكنون سیل به صورت كامل فروكش كرده و سیلاب در منازل وجود ندارد، اما حجم خرابی ها بسیار بالاست و هنوز اطلاعات دقیقی از روستاهای بین مسیر نداریم؛ چراكه به هیچ وجه امكان دسترسی زمینی وجود ندارد چراكه جاده اصلی پلدختر -خرم آباد به صورت كامل از بین رفته و امكانی برای برقراری ارتباط نیست، اما به صورت میانگین همه روستاهایی كه در این راه قرار دارند و در نزدیكی رودخانه قرار دارند به صورت كامل زیر آب رفته بودند.
استاندار لرستان با اشاره به اینكه اغلب خانه ها تخلیه شده اند تصریح كرد: از همان لحظه اول بالگردها آغاز به خدمات رسانی و توزیع اقلامی مانند چادر و غذا كردند كه از راه هلال احمر تامین می شود و تعدادی بالگرد هلال احمر و ارتش و... در خرم آباد در حال انجام عملیات هستند.
به قول خادمی، مقرر است تعداد دیگری بالگرد وارد شود كه امیدواریم هر چه سریع تر وارد استان شوند چونكه تعداد نقاطی كه باید به آنها خدمات رسانی شود بسیار زیاد است، بنابراین امیدواریم وضعیت هوا بگونه ای باشد كه بتوانیم به مردم خدمات اولیه را برسانیم. به نظر تا مدتی خدمات رسانی ها ادامه خواهد داشت.
وی با بیان این كه ارتباطات تلفنی و مخابراتی هنوز كامل نیست، اضافه كرد: همكاران در حال تلاش اند و اكیپ های مخابراتی در آنجا مستقر هستند و امیدواریم هر چه سریع تر بتوانیم ارتباط كامل را با آنجا برقرار نماییم. همینطور هنوز هم ارتباط كاملی با پلدختر نداریم.
وی با اشاره به اینكه در تلاشیم كه از راه آزادراه پل زال، ارتباط به پل دختر را برقرار نماییم، اظهار داشت: هم اكنون وزیر راه و شهرسازی پیگیر این مورد هستند و مجموعه وزارت راه و شهرسازی و راهداری هم دنبال آن هست كه در جاهایی كه از راه جاده روستای پااعلم مشكلاتی وجود دارد، مشكلات را برطرف نماییم.
خادمی در ادامه درباره نحوه توزیع اقلام اظهار داشت: هم اكنون برای توزیع اقلام بین روستاها مشكلی وجود ندارد، اما درباره توزیع بین روستاها به علت عدم ارتباط، باید این مسئله را مدیریتكنیم تا به همه روستا بخصوص روستاهایی كه در حاشیه رودخانه نیستند اما ارتباط قطع شده، خدمات رسانی را داشته باشیم.1398/01/13
13:58:09
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان