فرماندار ورامین مطرح كرد؛

سگهای ولگرد تهدیدی جدی برای امنیت جانی ورامینی ها

سگهای ولگرد تهدیدی جدی برای امنیت جانی ورامینی ها یاری كالا: فرماندار ورامین، وجود سگ های ولگرد را در شهرستان ورامین بعنوان یك تهدید یاد كردو اظهار داشت: وجود سگ های ولگرد امروز به معضلی تبدیل گشته است كه علاوه بر اینكه چهره شهر را زشت كرده تهدیدجدی در انتقال بیماریهاست و امنیت جانی شهروندان را به مخاطره انداخته است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین كاغذلو در جلسه كارگروه امنیت غذا و داروی شهرستان ورامین، نبود مكان مناسب برای نگهداری این سگ ها را از دیگر مشكلات شهرستان عنوان نمود و به دستگاه های ذیربط درباب تأمین مكان مناسب دستور داد.

فرماندار شهرستان ورامین اظهار داشت: جمع آوری؛ سالم سازی و عقیم سازی سگ ها برای پیشگیری از انتقال بیماری ها و زاد و ولد می تواند به كاهش لطمه های ناشی از وجود سگای ولگرد كمك شایانی نماید.
وی ظرفیت شهرستان ورامین درباب تولید و پرورش مرغ و جوجه اردك در كشو را مهم دانست و اظهار داشت: شهرستان ورامین از ظرفیت و جایگاه بالایی در تولید جوجه اردك برخوردار می باشد و ما باید تمام توان خودرا به كار ببندیم كه مبادا با بروز انفلوآنزا این فرصت به تهدید تبدیل گردد.

وی تاكید كرد: دستگاه های اجرایی باید با اقدامات مناسب و كارشناسانه درباب مبارزه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان وارد عمل شوند.
كاغذلو، سركشی و نظارت به بوفه های عرضه مواد خوراكی در مدارس و همین طور تأمین آب شرب سالم برای تمامی روستاها را خواهان شد و اضافه كرد: تا آخر سال ۹۸ هیچ روستایی نباید با مشكل تأمین آب آشامیدنی مواجه شود.
وی، روی آوردن به استفاده از تكنولوژی های نوین درباب كاهش آلاینده های زیست محیطی را مهم برشمرد و اظهار داشت: شهرستان ورامین جلسات متعددی را در این خصوص برگزار كرده و اقدامات مناسبی صورت گرفته است و امروزه شاهد استفاده از انرژی ها خورشیدی به جای برق هستیم تا علاوه بر حفظ انرژی در صدد كاهش آلایندگی های ناشی از تولید برق براییم.1397/11/25
23:36:29
5.0 / 5
4938
تگهای خبر: ارز , تولید , دام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان