پیشنهاد درودیان برای حل مشكل تامین مواد اولیه پوشاك

وزارت صنعت به واردكنندگان تضمین دهد

وزارت صنعت به واردكنندگان تضمین دهد یاری كالا: برای حل مشكل تامین مواد اولیه پوشاك، رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن معتقد می باشد كه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با تهیه یك دستورالعمل، تضمین كند كه واردكنندگان مواد اولیه با مشكلی مواجه نخواهند شد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، هفته گذشته، مرحله سوم توزیع پارچه موردنیاز تولیدكنندگان پوشاك با هدایت و نظارت كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك اجرایی شد. این درحالی است كه اتحادیه صنف فروشندگان و تولیدكنندگان پوشاك تهران، بارها از وجود بحران در تامین مواد اولیه به سبب عدم تخصیص ارز سامانه نیما به واردكنندگان مواد اولیه صحبت كرده و باید دید كه این كارگروه تا چه حد توانسته مشكلات تولیدكنندگان را حل كند.
در این باره، مجتبی درودیان - رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن - با بیان این كه فعالیت كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك، یك مُسكن موقتی برای حل مشكل تامین مواد اولیه پوشاك است، به ایسنا اظهار نمود: فعالیت این كارگروه، راهكار اساسی حل مشكل تولیدكنندگان پوشاك نیست.
درودیان با اشاره به تلاش اعضای كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك، اظهار داشت: مشكل این است كه تاجرانی كه باید از راه كارگروه، مواد اولیه مورد نیاز صنعت پوشاك را وارد كنند و برای فروش در اختیار این كارگروه قرار دهند، به ثبات قوانین اعتماد ندارند.
وی ادامه داد: تاجران نگران آن هستند كه در آینده، تغییرات قوانین، موانع جدیدی برای آنها احداث كند.
رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن، با اشاره به ضرورت جلب اعتماد تاجران از طرف دولت، اشاره كرد: میزان مواد اولیه تولید پوشاك كه تابحال وارد كشور شده، بسیار كم است اصلا در سطح نیاز كشور نیست.
وی افزود: كل پارچه هایی كه تابحال توسط كارگروه تامین مواد اولیه پوشاك وارد شده، معادل نیاز ماهیانه یك كارخانه بزرگ تولیدكننده پوشاك است.
درودیان، با اشاره به این كه هم اكنون كه مبارزه با پوشاك قاچاق باز در جریان است، فرصت مناسبی برای تولیدكنندگان به وجود آمده است، اظهار داشت: درصورتی كه مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار تولیدكنندگان قرار بگیرد، می توانیم برای صادرات پوشاك باز برنامه ریزی نماییم.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بتازگی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اعلام نمود كه از شروع دی ماه امسال، با هماهنگی دستگاه های مختلف، با تمام فروشندگان برندهای بدون مجوز رسمی پوشاك برخورد قاطع خواهد شد.

دبیر خبر: فاطمه محمدنژاد


1397/10/27
23:31:10
5.0 / 5
5115
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان