معاون وزیر صنعت خبر داد:

قیمت جدید خودرو بزودی اعلام میگردد

قیمت جدید خودرو بزودی اعلام میگردد به گزارش یاری كالا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اعلام قیمت های جدید خودرو در آینده نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: باآنكه نسبت به سال قبل ۳۰ درصد كاهش تولید داشته ایم، اما تولید خودرو در حال افزایش می باشد.


محسن صالحی نیا در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص اینكه چه برنامه ای برای پیشگیری از روند افت شدید تولید خودرو دارید و قیمت های جدید خودرو چه زمانی اعلام می شود، اظهار نمود: از شروع امسال تابحال ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده است كه نسبت به پارسال ۳۰ درصد و نسبت به برنامه ۴۰ درصد كاهش تولید داشته ایم، اما برنامه های جبرانی برای افزایش تولید داریم و بزودی تولید خودرو افزوده می شود.

وی در پاسخ به این سوال كه بر طبق آخرین آمارها تولید خودرو در آذر ماه با ۷۱ درصد كاهش روبه رو شده است دلیل آن چیست، اظهار داشت: امسال در مجموع كاهش تولید ۳۰ درصدی نسبت به پارسال داشته ایم و دلیل آن مشكلاتی است كه قطعه سازان و تولیدكنندگان خودرو با آن روبه رو هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود كه قیمت جدید خودروهای داخلی بزودی اعلام میگردد.
صالحی نیا در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه چرا خودروهایی كه مردم پیش خرید كرده اند در زمان مقرر به آنها تحویل داده نمی گردد، اظهار داشت: اساسا بر روند تولید و عرضه خودروی تولیدكنندگان داخلی نظارت صورت می گیرد اما این مشكلات در دو بخش هستند یكی از آنها خودروهایی است كه تولیدكنندگان داخلی در گذشته متعهد شده بودند كه به مردم تحویل دهند، اما به سبب مشكلاتی همچون تامین قطعات و غیره این مساله با مشكلاتی روبه رو شده است كه البته خودروسازان متعهد هستند كه بخش زیادی از این تعهدات را تا آخر سال عملی كنند. اما در بعضی خودروها كه مردم هم نسبت به تاخیر در تحویل آنها اعتراض دارند مشكلاتی به وجود آمده كه به سبب محدودیت های به وجود آمده به خروج شركت های خارجی كه به صورت همكاری مشترك قبل از این شروع به كار كرده بودند به وجود آمده است و برای حل آن تا جایی كه ممكن بوده جایگزینی برای آنها در نظر گرفته شده است.
وی افزود: با عنایت به شرایطی كه وجود دارد خودروسازان خودشان را متعهد می دانند كه سیاست های كلان و محوری دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت را بر طبق توافقی كه با مشتریانشان انجام داده اند، اجرا كنند كه بدین سبب یا باید خودروی جایگزین به آنها معرفی كنند یا آنكه بر طبق قراردادهای امضاء شده با عنایت به نوع قرارداد و شرایط موجود موظف می باشند تا سود مشاركت و جرائم در نظر گرفته شده را به مردم بدهند و در این شرایط هركاری كه انجام میگردد باید با توافق با مشتریان باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مقدمات كار برای قیمت گذاری خودرو انجام شده است و بزودی با توافقاتی كه در ستاد تنظیم بازار به عمل آمده در آینده نزدیك اعلام میگردد و خودروسازان با مشخص شدن تكلیف شان با مشتریان تعامل خواهند كرد و برای مشتریانی كه با قیمت قطعی خودروی خودرا خریداری نموده اند یا پیش خرید كرده اند یا می خواهند پیش خرید انجام دهند تصمیمات لازم اتخاذ شده است.
صالحی نیا در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه با این نوع سیاست بار به دوش مردم می افتد و باردیگر مردم باید بار گرانی خودرو را به دوش بكشند، اعلام نمود: امروز خودروسازان محصولاتی را كه تولید كرده اند را به مردم تحویل داده اند و خودرویی كه به این معنا تولید شده باشد و به مردم تحویل داده نشده باشد، وجود ندارد و البته خودروسازان می توانند در این زمینه آمار و ارقام دقیق تری عرضه كنند و اگر خودرویی با قیمت قطعی فروخته شده همان قیمت مدنظر است.
وی اظهار نمود: خودروسازان متعهد شده اند كه نسبت به اقناع مشتریانشان اقدام نمایند و براین اساس با توافق مشتریانشان را راضی نگه دارند.
او درباره قیمت خودرو اینگونه به خبرنگار ایسنا پاسخ داد كه مصوبه ستاد تنظیم بازار ملاك عمل است و درباره روز آن باید منتظر باشیم تا قیمت ها اعلام شوند كه بزودی این اتفاق می افتد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: قیمت گذاری در هر سناریو و حالتی متفاوت می باشد و هر كسی قیمت قطعی خودرو خریداری نموده تكلیفش مشخص است.1397/10/17
14:24:55
5.0 / 5
4700
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان