78 درصد ظرفیت سدهای سیستان و بلوچستان خالی است

78 درصد ظرفیت سدهای سیستان و بلوچستان خالی است به گزارش یاری كالا مدیر عامل شركت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خشكسالی و كاهش بارندگی ها در سالجاری میزان حجم ذخیره آب در پشت هفت سد مخزنی این استان را به 429 میلیون متر مكعب رسانده به صورتی كه هم اینك تنها 22 درصد ظرفیت این سدها آبگیری شده و 78 درصد آن خالی است.


اتابك جعفری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این مقدار آب نسبت به مدت مشابه سال قبل با 814.56 میلیون متر مكعب، كاهش 47 درصدی را نشان داده است.
وی با اشاره به اینكه مجموع حجم ذخیره سدهای سیستان و بلوچستان هزار و 967 میلیون مترمكعب است، اضافه كرد: از مجموع 22 سد در دست بهره برداری در استان هفت سد مخزنی و 15 سد تغذیه ای است.
مدیر عامل شركت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مهمترین سدهای در دست ساخت در این استان شامل سد مخزنی كهیر (كنارك) با حجم 314 میلیون متر مكعب، سد تغذیه ای گوهركوه (خاش) با حجم 10 میلیون متر مكعب و سد شهری كور (مهرستان) با حجم 103 میلیون متر مكعب است.
وی اضافه كرد: با ساخت این سدها ظرفیت ذخیره سازی سدهای سیستان و بلوچستان به 2 میلیارد و 400 میلیون متر مكعب افزایش خواهد یافت.
جعفری تصریح كرد: منابع آب در شمال سیستان و بلوچستان آبهای سطحی، در مركز آبهای زیرزمینی و در جنوب استان تركیبی از این دو است.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا خشكسالی در سیستان و بلوچستان كه امسال شدت آن محسوس تر است نتایج نامباركی را در بخش های مختلف كشاورزی، آب، هوا، اشتغال، بهداشت و سایر بخش های این استان كویری به دنبال داشته است.
2 دهه خشكسالی، خشكیدن تالاب بین المللی هامون در شمال و جازموریان در جنوب غرب سیستان و بلوچستان، قطع آب رودخانه هیرمند، كاهش سفره های آب زیر زمینی، كمبود نزولات آسمانی، گرمای زیاد و تبخیر بیش از اندازه نرمال كشور این استان را با مشكلات زیادی در زمینه تامین آب شرب و كشاورزی رو به رو كرده است.
9908**3213 **6081


1397/10/16
14:48:05
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: اشتغال , بهداشت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان