رئیس مركز آمار ایران:

برنامه ملی آمار در كشور تدوین میگردد

برنامه ملی آمار در كشور تدوین میگردد یاری كالا: رییس مركز آمار ایران اظهار داشت: برنامه ملی آمار با رویكرد گذار از نظام آمارهای سنتی به مدرن در حال تدوین بوده و قسمت راهبردی آن كامل شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، امید علی پارسا روز پنجشنبه در جلسه اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان، اشاره كرد: آمارگیری ها باید از روش سنتی به به آمارگیری ثبتی مبنا تغییر كند.
وی عبور از نظام سنتی آماری به نظام مدرن را هدفگذاری اصلی مركز آمار ایران عنوان و افزود: در آمار گیری مدرن دستگاه های اجرایی دارای وظایف جدیدی هستند و نقش متفاوتی نسبت به قبل ایفا می كنند.
رییس مركز آمار ایران افزود: در این میان دستگاه های الكترونیك كشور زمینه گذار از نظام سنتی آمارگیری به نظام مدرن را فراهم می آورد.
وی با اشاره به اینكه همكاری مردم همدان در ارائه آمار از متوسط كشور كمتر است، اظهار داشت: در این استان میزان پاسخگویی مردم به مسئولان مركز آمار نسبت به میانگین كشور كمتر است.
علی پارسا با اشاره به اینكه آمار باید دقیق باشد، گفت: اصلاح قوانین كنونی آمار و تهیه برنامه های راهبردی و توسعه ای ملی برای تحول در این حوزه ضروری ارزیابی میگردد.
رییس مركز آمار ایران با اشاره به اینكه در پنج كشور جهان بانك مركزی آمار تورم را ارائه می كند، یادآوری كرد: مرجعیت نظام ملی آمار باید توسط مركز آمار ایران صورت گیرد.
وی با تاكید بر اینكه رسانه ها باید آمارهای درست ارائه كنند، اضافه كرد: وقتی نرخ تورم را اعلام می نماییم، در حقیقت آمار تمامی افزایش قیمت ها را ارزیابی و میانگین می گیریم.
علی پارسا توضیح داد: در این ارتباط برای مثال تورم كالایی كه افزایش سه برابری قیمت داشته است را با تورم یك درصدی كالای دیگر جمع و نرخ تورم نقطه ای را مشخص می نماییم.
7523**2090


1397/10/13
21:23:05
5.0 / 5
5072
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان