اكبری: قیمت ۱۶۰۰ تومان برای گندم كافی نیست

اكبری: قیمت ۱۶۰۰ تومان برای گندم كافی نیست یاری كالا: نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین قیمت تضمینی گندم بیان كرد: سه سال است كه دولت به وظیفه خود در این خصوص عمل نكرده و تعیین قیمت ۱۶۰۰ تومان در این خصوص كافی نیست.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، علی اكبری نماینده مردم بجنورد در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: انتظارات مردم خصوصاً موكلین خودرا در سومین سال مجلس دهم از تریبون مجلس شورای اسلامی بیان می كنم. آقای روحانی من بعنوان امانت دار رای مردم و بعنوان فعال ستاد انتخاباتی شما از مردم خواستم كه به دولت تدبیر و امید رای دهند، اما ناامید نشدم و فقط می گویم فرصت كوتاه است اگر وعده هایی كه به مردم داده شد به نتیجه نرسد خسارت جبران ناپذیری به باور عمومی وارد میگردد.

وی اضافه كرد: در هفته گذشته هنگام معرفی استاندار جدید فرمودید چون در روزهای انتخابات به دیدار مردم خراسان شمالی نیامدید احساس دین می كنید. شما به دیدار این مردم نیامدید، ولی ما از آنها خواستیم كه به شما رای دهند ای كاش این احساس دین را در عدم تحقق وعده های مصوبات استان ابراز می كردید.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: اجرای فاز ۲ پتروشیمی در خردادماه سال ۱۳۹۴ در حالی بر زمین خورد كه همچنان بر زمین مانده و اراده ای برای اجرای آن وجود ندارد. جاده گلستان به بجنورد اعتبارش را دریافت كرده، اما معین نمی باشد بودجه آن به كجا رفته است. آیا می خواهید همچنان دین تان را به خراسان شمالی ادا كنید؟ پس دستور دهید پروژه های عمرانی به تحرك درآیند و طرح های اشتغالزا عملیاتی شوند. وضعیت بهداشت و درمان در حوزه انتخابیه نامناسب است. آقای رییس جمهور اجازه ندهید دسترنج كشاورزان با بهای اندك خریداری شود.

اكبری اشاره كرد: دولت در این خصوص در سه سال به وظیفه خود عمل نكرد و قیمت گندم را متناسب با افزایش تورم افزایش نداد. قیمت ۱۶۰۰ تومان برای گندم كافی نیست. قرار بود در منشور دولت تدبیر و امید مسئولیت ها و انتصابات بر طبق شایستگی داده شود، اما ما شاهد برخی انتصابات افراد ناكارآمد بودیم. انتظار داریم مدیریت استان با عنایت به نیروهای بومی باشد و از ظرفیت های اجتماعی استفاده گردد.

وی افزود: تذكرات به وزرا كم اثر شده است. دستور دهید با عنایت به ایام تصویب بودجه مشكل آب آشامیدنی روستاها جدی گرفته شود. خیلی از روستاهای حوزه انتخابیه این جانب با مشكل جدی كمبود آب مواجه می باشد. آموزش و پرورش خراسان شمالی از بلاتكلیفی رنج می برد. به آقای بطحایی بگویید آیا از بین ۱۴ هزار فرهنگی این حوزه انتخابیه نمی تواند مدیر لایق پیدا كنند؟

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: در حالیكه دولت گازرسانی به دورترین نقاط كشور را وجه همت قرار داده كه خدمت درخور تقدیری هم هست علیرغم این كه قانون گذار دستگاه های خدمت رسان را بدون توجه به مجوز راه اندازی بنا مكلف به نمایش خدمت نموده، شركت گاز خراسان شمالی در شهرستان های مرزی حوزه انتخابیه به سبب خارج از طرح خالی بودن واحدهای مسكونی روستاییان مظلوم مرزی را از گاز محروم كرده است.

اكبری بیان كرد: شركت آب منطقه ای خراسان شمالی كشاورزان حاشیه شیرین دره و اترك بدون تعیین محدوده بستن رودخانه ها به دادگاه و زندان كشیده می كشاند. این اختلاف را باید كدخدامنشی حل كرد. علیرغم وفور زمین در حوزه انتخابیه خیلی از روستاها با كمبود زمین مسكونی مواجهند.


1397/09/13
17:13:21
5.0 / 5
4932
تگهای خبر: اشتغال , بهداشت , تورم , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان