بسته تشویقی صنایع كوچك در انتظار مصوبه هیات وزیران

جزئیات برنامه ضدتحریم دولت برای صنایع كوچك

جزئیات برنامه ضدتحریم دولت برای صنایع كوچك یاری كالا: بسته تشویقی تدوین شده از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور پشتیبانی از صنایع كوچك و كاهش هزینه آنها در دوران تحریم منتظر تصویب از جانب هیات دولت می باشد.فرشاد مقیمی- معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران- در گفت وگو با ایسنا، در مورد بسته تشویقی تدوین شده از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور كاهش هزینه صنایع كوچك و تسهیل فعالیت آنها در زمان تحریم، اظهار نمود: این بسته به هیات دولت ارسال شده و در انتظار تصویب است. باید اعلام نمود كه محتویات بسته مربوطه صرفا ارزی نیست و پشتیبانی از صنایع كوچك در بخش های مختلف را شامل می گردد.

وی افزود: مهم ترین بخش این بسته جلوگیری از خروج پول واحدهای صنعتی است و تزریق پول به این واحدها را شامل نخواهد شد.

معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران افزود: در این بسته شرایط برای واحدهای كوچك و متوسط به گونه ای رقم خواهد خورد كه میزان بدهی آنها را متوقف و یا استمهال می كند تا با جلوگیری از خروج پول از واحدهای صنعتی، بخشی از هزینه های پرداختی آنها به دولت كاهش پیدا كند و بتوانند به نحو مطلوب تری فعالیت كنند.

مقیمی افزود: محتویات این بسته شامل بخشش جرایم بانكی، بیمه ای، مالیاتی و در حوزه كاهش هزینه های صادرات و واردات است كه بزودی در هیات دولت در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد و جزئیات آن به صورت رسمی اعلام می گردد.

به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، صنایع كوچك بعنوان یكی از اصلی ترین محورهای اقتصادی كشور در شرایط تحریم تلقی می شوند و بر مبنای مذاكرات صورت گرفته با اروپایی ها واحدهای صنعتی كوچك و متوسط از دایره تحریم خارج شده و می توانند در مقطعی از زمان كه واحدهای صنعتی از بحران تحریم رنج می برند و به صورت كلی بخش تولید در شرایط نامناسبی قرار دارد، به فعالیت خود بهتر از قبل ادامه دهند و حداقل بخشی از كاستی های به وجود آمده در حوزه عملكرد صنایع بزرگ را جبران كنند.
1397/05/28
00:17:11
5.0 / 5
5459
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان