واكنش دبیر انجمن واردكنندگان خودرو به انتشار لیست متخلفان

ابهام در فهرست ثبت سفارش خودرو، نام برخی شركت ها نیامده

ابهام در فهرست ثبت سفارش خودرو، نام برخی شركت ها نیامده یاری كالا: دبیر انجمن واردكنندگان خودرو در واكنش به انتشار لیست شركتهای دخیل در پرونده ثبت سفارش و واردات غیر قانونی خودرو با استقبال از این اقدام خواهان برخورد شدید با شركتهای متخلف شد. او همینطور اظهار نمود كه به نظر می آید نام برخی شركتهای متخلف در این لیست وجود ندارد.


مهدی دادفر در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: ما از شفاف سازی صورت گرفته در این زمینه حمایت می نماییم. این متخلفان چه عضو انجمن ما باشند چه نباشند هر فرد و شركتی كه تخلف كرده باید تاوان بدهد.

وی با اشاره به اینكه باید با شركتهای متخلف به سختی برخورد كنند تا برای همه درس عبرت شود، تصریح كرد: البته نباید فراموش نماییم كه چنین تخلفی حاصل تصمیم برخی مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت بود كه یك شبه با بستن سایت ثبت سفارش، یك كسب و كار را تعطیل كردند.

دبیر انجمن واردكنندگان خودرو افزود: با بررسی اجمالی لیست منتشره از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت می توان اظهار داشت كه حدود ۲۰ درصد شركتهای دخیل در پرونده واردات غیرقانونی خودرو جزو نمایندگی های رسمی و از اعضای این انجمن بوده و مابقی جزو واردكنندگان غیر رسمی هستند.

وی تصریح كرد: ما قبل از این با اطلاعاتی كه داشتیم از اعضای متخلف خود توضیحاتی در این رابطه خواستیم كه آنها توضیحاتی دادند با این وجود تصمیم گیرنده نهایی در این زمینه دستگاه قضایی و مراجع قانونی هستند.

دادفر افزود: با بررسی لیست منتشره به نظر می آید كه جای برخی از شركتها در این لیست خالی است ضمن آنكه اگر مرجع قضایی برپایه این لیست می خواهد اقدام نماید پس تكلیف شركتهای متخلف احتمالی كه اسمشان در این لیست نیامده، چیست!؟.

وی اظهار نمود: از ابتدای اسفند ۱۳۹۵ ثبت سفارش واردات خودرو برای شركتهای غیر نمایندگی رسمی ممنوع گردید. از ۲۴ تیر ۱۳۹۶ هم ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو شامل شركتهای نمایندگی رسمی هم شد كه در فهرست منتشره اسامی این دو گروه شركت متخلف قید شده است.

به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بامداد امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت لیست شركتهای دخیل در پرونده ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو را منتشر نمود. در این لیست نام چند شركت رسمی واردكننده خودرو شامل پرشیا خودرو، آسان موتور و ایرتویا به چشم می خورد. باقی شركتهای حاضر در این لیست هم واردكنندگان غیر رسمی خودرو هستند.
1397/05/02
15:28:30
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: تجارت , خودرو , دام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان