150 هزار میلیارد ریال در دولت روحانی به روستاها پرداخت گردید

150 هزار میلیارد ریال در دولت روحانی به روستاها پرداخت گردید یاری كالا: تبریز- معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به توجه دولت به توسعه روستایی، اظهار داشت: 150 هزار میلیارد ریال اعتبار در دولت یازدهم و دوازهم به روستاهای كشور پرداخت شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، سعیدرضا جندقیان روز چهارشنبه در نشست فصلی مدیران كل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری های كشور در تبریز اضافه كرد: از سال 82 تا ابتدای سال 97 میزان اعتبارات پرداخت شده به روستاها 200 هزار میلیارد ریال بوده كه 75 درصد آن در دولت روحانی تحقق یافته است.
وی با اشاره به اینكه روستاهای ما خواستگاه ثروت نیستند، ادامه داد: برپایه آمار سال 95 شمسی 10 درصد تولید ناخالص ملی كشور حاصل از كشاورزی است.
جندقیان با اشاره به اینكه به دلایل مختلف در عرصه های روستایی با مهاجرت بی رویه روبرو هستیم، تصریح كرد: به علت نبود زیرساخت های آموزشی، فرزندان توانمند روستایی برای ادامه تحصیل مهاجرت می كنند.
وی همینطور با اشاره به اینكه شاهد مهاجرت نخبگان اقتصادی روستاها هستیم، ادامه داد: روستاهای ما هم اكنون به علت مهاجرت نخبگان دچار بیماری اجتماعی و اقتصادی شده اند كه باید برای آن چاره اندیشی كرد.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه برای تحول ناچاریم تغییرات شگرف اندیشه ای داشته باشیم، اضافه كرد: باید به این باور برسیم آنچه كه تا كنون برای توسعه روستایی انجام داده ایم را كنار بگذاریم و راه های جدید كارشناسی شده و علمی برگزینیم.
وی افزود: روستاهای ما از لحاظ اجتماعی و اقتصادی جایگاه مناسبی در كشور ندارند و برای این مورد هیات اندیشه ورزی فعال شده تا اقدامات اساسی و عملیاتی صورت گیرد.
جندقیان تصریح كرد: در عرضه تسهیلات اشتغال زایی برای روستاییان هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر طرحی كه تایید و عرضه شود تسهیلات پرداخت می گردد.
استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست اظهار داشت: اعتباراتی كه به روستاها پرداخت می گردد باید در بخش اشتغال و ماندگاری نخبگان در روستاها صرف شود.
مجید خدابخش نگاه صرف عمرانی به روستاها را كافی ندانست و ادامه داد: برای توسعه روستایی باید سرمایه گذران شهری را به روستاها هدایت كرد تا در روستاها استغال زایی و كارآفرینی كنند.
خدابخش با اشاره به لزوم تعامل بین سیاست گذاران و مجریان، تصریح كرد: نتیجه این نشست باید نقد تصمیمات و عرضه پیشنهادات باشد.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، نشست یكروزه فصلی مدیران امور روستایی و شوراهای استانداری های كشور در تبریز برگزار گردید.
6120/3071/518


1397/04/06
15:49:11
5.0 / 5
4402
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تسهیلات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان