پایگاه امداد راه آهن در اندیمشك راه اندازی می گردد

پایگاه امداد راه آهن در اندیمشك راه اندازی می گردد یاری كالا: دزفول - عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت كه اولین پایگاه امداد و نجات ریلی كشور در راه آهن ناحیه زاگرس در اندیمشك خوزستان راه اندازی می گردد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، سعید رسولی عصر پنجشنبه در نشست هم اندیشی بررسی مسایل و مشكلات راه آهن ناحیه زاگرس در اندیمشك با حضور استاندار خوزستان اضافه كرد: این پایگاه بعد از ساخت و بهره برداری در منطقه مازو، اولین پایگاه امدادی راه آهن كشور خواهد بود كه نقش مهمی در امداد رسانی حوادث ریلی خواهد داشت.
وی با اشاره به تلاش انجام شده جهت راه اندازی پایگاه امداد و نجات ریلی كشور بیان داشت: از آنجائیكه این پایگاه باید در نقطه حادثه خیز راه آهن بنا شود بنابراین منطقه مازو در محدوده راه آهن ناحیه زاگرس خوزستان برای ساخت این پایگاه امدادی مصوب شد.
رسولی همینطور اضافه كرد: بزودی مجوز جذب نیروی انسانی این پایگاه امداد ریلی صادر می گردد.
عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران همینطور در این نشست با اشاره به همدلی و تلاش مجموعه بین بخشی در راه آهن كشور اظهار داشت: برای افزایش كیفیت خدمات حمل و نقل ریلی تلاش و برنامه ریزی جدی صورت گرفته است.
رسولی با اشار به ظرفیت بزرگ راه آهن در خوزستان و نقش آن در توسعه بیشتر این استان اضافه كرد: خوزستان 2 مجموعه راه آهن مستقل دارد كه یك ظرفیت برای این استان است ضمن اینكه برخورداری خوزستان از ظرفیت مهم راه آهن و اداره كل های مربوطه، گامی برای تحقق اهداف اقتصادی این استان است.
وی خاطرنشان كرد: بعد از حدود 60 سال خطوط ریلی در استان خوزستان بازسازی شده كه كار بزرگی در جهت ایمن سازی و افزایش شتاب قطارهای این مسیر است.
رسولی اظهار داشت: برقی كردن خط آهن دورود - اندیمشك در دستور كار راه آهن جمهوری اسلامی است و با برقی كردن این مسیر شاهد افزایش انتقال بار و كیفیت بخشی به خدمات مربوطه خواهیم بود.
عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با تولید پارك لجستیك در اندیمشك با همت مسئولان استانی و محلی شاهد تحقق گام بزرگ اقتصادی و اشتغال در منطقه خواهیم بود.
رئیس كمیسیون انرژی و نماینده مردم اندیمشك در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به تلاش صورت گرفته برای تولید بندر خشك در اندیمشك اظهار داشت: با بهره برداری از بندر خشك اندیمشك، ظرفیت انتقال بار راه آهن در خوزستان افزایش یافته و بیش از 2 هزار فرصت شغلی در این شهرستان تولید می گردد.
فریدون حسنوند اضافه كرد: راه آهن اندیمشك دارای ظرفیت و استعداد خاص و تاریخی است و باید به صورت ویژه به ظرفیت های این مسیر ریلی توجه داشت.
وی اضافه كرد: با عنایت به همجواری اندیمشك با استان های لرستان، ایلام و نوار مرزی، توسعه مسیرهای ریلی و احداث بندر خشك اندیمشك ضروری و دارای اولویت است.
حسنوند اظهار داشت: مطالعات بندر خشك اندیمشك انجام شده و 300 هكتار از زمین های این شهرستان به اجرای این طرح اختصاص یافته است.
وی اظهار نمود: سرمایه گذار برای فعالیت و راه اندازی بندر خشك در اندیمشك اعلام آمادگی كرده و بزودی شاهد شتاب در اجرا و توسعه خدمات ریلی شهرستان اندیمشك با اجرای طرح بندر خشك خواهیم بود.
حسنوند با تاكید بر ضرورت توجه بیشتر به توسعه و بهسازی خطوط ریلی راه آهن ناحیه زاگرس اندیمشك اظهار داشت: این مسیر از جایگاه ویژه ای در خطوط ریلی كشور برخوردار می باشد و اهتمام به این منطقه تاثیر مهمی در توسعه اقتصادی و اشتغال در منطقه دارد.
استاندار خوزستان هم با اشاره به تلاش صورت گرفته در بخش های مختلف اندیمشك اظهار داشت: این شهرستان یكی از فعال ترین مناطق كشور در بخش های مختلف صنعتی، اقتصادی، راه آهن، كشاورزی و سایر بخش ها است.
غلامرضا شریعتی اضافه كرد: وجود ظرفیتی مهم مانند راه آهن در منطقه باعث افزایش سرمایه گذاری در سایر بخش ها می گردد.
راه آهن ناحیه زاگرس اندیمشك دارای 12 ایستگاه با 222 كیلومتر حوزه استحفاظی است كه خوزستان را به لرستان وصل می كند.
7281/6068/6064


1397/03/11
23:57:18
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان