معاون اول رئیس جمهوری :

پشتیبانی از كالای ایرانی عالمانه و دلسوزانه است

پشتیبانی از كالای ایرانی عالمانه و دلسوزانه است یاری كالا: كرمان - اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: رویكرد پشتیبانی از كالای ایرانی یك هدف گیری بسیار عالمانه و دلسوزانه است و باید به طور جدی به مبحث تولید كالای ایرانی پرداخته شود تا محصولات داخلی رونق گیرد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، جهانگیری عصر شنبه در آیین رونمایی از خودرو هیوندای اكسنت در بم اضافه كرد: هیچ كشوری نمی تواند به توفیق برسد مگر به تولیدكنندگان و سرمایه گذاران خود اهمیت ویژه دهد.
وی با تاكید بر اینكه باید با صیانت از محصول داخلی فرهنگ جامعه به سمت مصرف كالای ایرانی برود، اضافه كرد: نظرسنجی پیش نیاز یك تصمیم گیری جدی در این زمینه است.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: متاسفانه مصرف محصول خارجی در بعضی منازل مسكونی كشور به وفور دیده می گردد و فروش نرفتن كالای ایرانی به غصه ای جدی تبدیل گشته است.
وی اضافه كرد: رسانه ها به جای محكوم كردن عده ای خاص در استفاده از كالای خارجی، برای اصلاح و فرهنگ سازی بین مردم برای افزایش ارزش كالاهای ایرانی تلاش كنند.
جهانگیری تصریح كرد: گام نخست برای پشتیبانی از محصولات و تولید كنندگان داخلی فرهنگسازی برای حمایت مردم از كالای داخلی است.
وی اظهار داشت: همینطور تولیدات داخلی باید كیفیت خوبی داشته باشند و در كشور نباید بازار انحصاری وجود داشته باشد زیرا این بازار جفا به مردم و مصرف كننده است.
معاون اول رئیس جمهوری اضافه كرد: از مردم می خواهیم كالای داخلی مصرف كنند و از تولید كنندگان هم كیفیت و قیمت مناسب مطالبه می نماییم زیرا باید بازار رقابت در كشور تولید شود.
وی عنوان كرد: با افزایش كیفیت در بازار داخلی، فروش افزایش یافته و برندهای داخلی توسعه می یابند چون كه یكی از محورهای اقتصاد مقاومتی رقابت است.
**مجموعه كالاها در ایران قاچاق می گردد
جهانگیری بیان كرد: یكی از انتظارات تولید كنندگان داخلی مبارزه با قاچاق كالا است و ایران معدود كشوری است كه مجموعه ای از كالاها در این كشور قاچاق می گردد.
وی اظهار داشت: در ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز 6 محصول همچون قطعات خودرو، موبایل و نساجی بعنوان پایه اصلی قاچاق شناسایی شدند.
وی ادامه داد: و بمیتصمیم بر این شد كه روی این كالاها تمركز بیشتری شود و برای قاچاق این كالاها راهكاری پیدا شده است همچون برای جلوگیری از قاچاق موبایل هم اكنون طرح رجیستری شدن اجرا می گردد.
معاون اول رئیس جمهوری اضافه كرد: تولید كننده داخلی باید از قاچاق در بازار داخلی ایمن شود و نباید بازار را به صورت كامل برای خارج از كشور باز كرد و در این راستا ضمن حفاظت و حراست از بازار، نباید درب های بازار كشور را بروی واردات كاملا باز كرد.
**سرمایه گذاران خارجی با تولیدكنندگان داخلی مشاركت كنند
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینكه برخی كالاهای داخلی كیفیت خوبی دارند و در بازار خارجی قابل رقابت هستند، اظهار نمود: باید به سرمایه گذاران و تولید كنندگان خارجی كه به بازار داخل كشور دل بسته اند بگوییم با شركای ایرانی سرمایه گذاری كنند.
جهانگیری اظهار داشت: واردات به كشور باید مدیریت شود و كالاهای وارداتی استاندارد لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه بعضی می گویند یك عده می توانند كار كنند و ما نمی توانیم اضافه كرد: نباید مانع تولیدكنندگانی كه با آنها به هر دلیلی مشكل داریم بشویم زیرا این افراد اشتغالزایی می كنند و افراد بسیاری را مشغول بكار كرده اند.
معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان كرد: وجود خدمات بعد از فروش برای كالاهای داخلی لازم است و در سال 92 بخشنامه ای با عنوان شركت خارجی برای هر كالای بادوام وارداتی به كشور باید در ایران نمایندگی داشته باشد ابلاغ كردم و از این راه شركت ها مسئولیت خدمات بعد از فروش كالای خویش را برعهده می گیرند.
**ایران كشوری مهم و استراتژیك است
وی اظهار داشت: ایران كشوری استراتژیك و مهم با جمعیت بالا و ذخایر خدادادی فراوان ازجمله مقام نخست ذخیره نفت و گاز جهان و جمعیت جوان، فروشندگان خارجی را برای سرمایه گذاری در كشور تحریك می كند.
جهانگیری اضافه كرد: اگر ملت ایران با این تحریم ها و تهدیدات می ترسید امروز این جایگاه را نداشت زیرا تمدن پشتوانه ایران است و كشور با تمدن خود با دنیا سخن می گوید.
معاون اول رئیس جمهوری ابراز كرد: افرادی ازجمله رئیس جمهوری آمریكا تهدیدی برای كشور محسوب نبوده و نمی توانند مانع فعالیت و پیشرفت كشور شوند..
جهانگیری اظهار داشت: ممكن است برخی نگذارند كارهای توسعه ای به خوبی پیش برود اما ایران در قرن های متمادی به خوبی از خطرات پیش روی خود گذر كرده است.
وی با اشاره به اینكه ایران در تمدن دنیا سهم دارد و باید با ملت ایران با احترام برخورد شود، اظهار داشت: اگر برخی با ادب و با استدلال سخن بگویند ایرانی ها همواره اهل گفت و گو و مذاكره هستند.
جهانگیری با اشاره به اینكه اردیبهشت ماه مشخص می گردد آیا می توان به آمریكا اعتماد كرد؟ و آیا این توافق می گردد یا خیر؟ اضافه كرد: اگر آمریكایی ها به برجام پشت پا بزنند حداقل پیام آن این است كه مردم جهان و كشورها می پذیرند كه با این كشور نمی توان تفاهم كرد.
وی همینطور با تاكید برآنكه فضای بین المللی اهمیت دارد و باید با دنیا از موضع منطق و استدلال وارد شد، عنوان كرد: ایران علاقمند به تعامل و رابطه خوب با دنیا است.
وی اظهار داشت: كشور هم باید به بازارهای دنیا ورود كرده و پول و تكنولوژی وارد كشور كند ما باید تبادل فرهنگی داشته باشیم چون كه اهل منطق بوده و خواستار همكاری با دنیا هستیم.
**باید طی سال 97محدودیت ها را برطرف كرد
معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش اضافه كرد: باید در سال جدید محدویت های پیش رو را برطرف كرد و مسیر توسعه، سازندگی، حل مسائل سیاسی و اجتماعی كشور در مسیر صحیح خود قرار گیرد بنابراین باید در این سال شاهد اتفاقات جدیدی باشیم.
وی تصریح كرد: بم از خاطره انگیزترین شهرهای استان كرمان است و باید به كمك خداوند گرد محرومیت را از مناطق محروم كشور همچون شهرستان بم و شرق استان كرمان از بین برد.
جهانگیری با اشاره به زلزله سال 82 شهرستان بم اظهار داشت: یكی از تلخ ترین روزهای زندگی ام زلزله بم بوده است و در چند لحظه بیش از 30 هزار نفر جان خویش را از دست داده و به زیر آوار رفتند.
وی اضافه كرد: با همت مردم، این شهرستان به خوبی ایستاده و هم اكنون به سرعت درحال توسعه است و البته نقصها زیادی وجود دارد بنابراین باید مسائل شهرستان های اطراف بم با همت مسئولان و مردم حل شود.
معاون اول رئیس جمهوری بیان كرد: مهمترین محصول شهرستان بم خرمای مضافتی است و هنوز جای فراوانی برای پیشرفت دارد و باید به آن پرداخته شود.
وی اظهار داشت: از وزیر جهاد كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، استاندار كرمان و اتاق بازرگانی می خواهیم راهكاری یابند تا این محصول جایگاه واقعی خویش را پیدا كند و این پیشرفت نیازمند اقدامی جدی است.
وی اضافه كرد: دولت تدبیر و امید درپی راه حل برای رفع مشكلات بهداشت، درمان و آب شهرستان بم است.
**25 درصد خودرو اكسنت تولید داخل كشور است
فرماندار بم هم با اشاره به سال پشتیبانی از تولید داخلی اظهار داشت: برای پشتیبانی از تولید داخلی باید نهایت تلاش و تلاش خویش را بكار برد و هم اكنون 25 درصد از خودرو هیوندا اكسنت تولید داخل كشور است.
هادی شهسوارپور ضمن خیرمقدم به معاون اول رئیس جمهوری برای سفر به این شهرستان اضافه كرد: بم نماد بارز تعامل انسان با طبیعت است و این شهرستان، شهر قنوات با طول 60 كیلومتر و قدمت 180 سال نام گرفته است.
امروز (شنبه) طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار كرمان و مسئولان محلی و استانی از نخستین خودروی تولیدی هیوندای اكسنت جدید شركت كرمان موتور رونمایی نمود.
معاون اول رئیس جمهوری طی این سفر چند روزه به استان كرمان از شهرستان های كرمان، راور، سیرجان و زرند بازدید كرده است.
7420/ 5054


1397/01/05
13:37:17
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان