بازار شلوغی دلالان نسبت به صرافی ها

بازار شلوغی دلالان نسبت به صرافی ها به گزارش یاری كالا در آستانه سال جدید فروش دلار و یورو از جانب صرافی ها حدودا متوقف است و مسافران و متقاضیان، این دو ارز، ارز مورد نیازشان را از دستفروشان تهیه می كنند، البته این درحالی است كه برای سایر ارزها محدودیتی در فروش وجود ندارد.بر اساس گزارش میدانی ایسنا، در اولین روز هفته - شنبه - فروش برخی ارزها از محل دلار و یورو با محدودیت مواجه می باشد و بیشتر صرافی ها از فروش این دو ارز خودداری می كنند.

افراد مسافر در آستانه نوروز مجبور هستند كه ارزهای محلی كشورها را تهیه كنند و امكان خرید دلار و یورو را ندارند.

این وضعیت برای مسافران خارج از كشور بسیار كم سابقه است. بعضی از مسافران اظهار گلایه دارند و معتقدند كه چرا باید برای خرید ارز این محدودیت ها وجود داشته باشد.

در هفته گذشته فروش دلار و یورو دولتی با عرضه مدارك مسافری امكان پذیر بود. هر چند كه در آن مقطع هم مسافران مجبور بودند برای خرید دلار و یورو دولتی در صف های طولانی بیاستند.

در حال حاضر با عدم عرضه دلار و یورو صف ها هم جمع شده اند، اما متقاضیان همچنان به صورت پراكنده در بازار وجود دارند.

اغلب متقاضیان مجبور هستند ارز مورد نیازشان را از دلالان و دست فروشان تهیه كنند و این در شرایطی است كه قیمت ها در بین دست فروشان تا حدودی بالاتر از صرافی ها است.

استدلال صرافی ها در مورد عدم عرضه دلار و یورو اختلاف قیمتی است كه بین این دو ارز در بین دست فروشان و ارزهایی است كه بانك مركزی به صرافی ها عرضه می كند. هم اكنون بین آنچه صرافی ها بر روی تابلو اعلان قیمت های شان زده اند و آنچه دست فروشان عرضه می كنند حدود ۱۰۰ تومان در مورد دلار اختلاف قیمت وجود دارد.

این روزها از جانب دیگر صرافی ها برگه ای پشت تابلو اعلان قیمت هایشان گذاشته اند كه در آن نوشته است "منات آذربایجان، درام ارمنستان، روبل روسیه، لیر تركیه و لاری گرجستان موجود است". یعنی مسافران این كشورها می توانند ارز آن ها را برخلاف دلار و یورو به راحتی از صرافی ها تهیه كنند.

تا ساعت ۱۴ امروز بر مبنای آنچه بر روی تابلو اعلان قیمت صرافی ها دیده می گردد دلار آمریكا ۴۷۹۴ تومان خریده و ۴۸۰۴ تومان فروخته می گردد. همینطور یورو ۵۸۵۵ تومان خریده و ۵۸۷۰ تومان به فروش می رسد.

این در حالی است كه دلار آمریكا در بین دست فروشان ۴۸۶۰ تومان فروخته می گردد و یورو ۵۹۰۰ تومان عرضه می گردد. 

1396/12/26
15:51:35
5.0 / 5
5309
تگهای خبر: ارز , فروش , قیمت , صرافی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان