یك عضو كمیسیون كشاورزی:

واردات چای بدون كار كارشناسی به تولید داخل ضربه می زند

واردات چای بدون كار كارشناسی به تولید داخل ضربه می زند یاری كالا: یك عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار داشت: زمانی كه ما محصولات تولید داخل به میزان كافی داریم، واردات بدون كارشناسی سبب می گردد تا میزان عرضه از تقاضا پیشی بگیرد كه در نهایت به محصول داخل ضربه می زند و با اقتصاد مقاومتی هم در تضاد است.


نظر افضلی در گفت وگو با ایسنا در مورد معاف شدن واردات انواع چای از پرداخت تعرفه، بیان كرد: زمانی كه ما تولید داخلی داریم و چای ما از كیفیت خوبی برخوردار است، واردات بدون كارشناسی سبب صدمه زدن به تولید داخل می گردد.
وی با اشاره به در تضاد بودن این كار با اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: وزارت كشاورزی باید متناسب با میزان محصولات تولید داخل كشور، در مورد واردات آن اقدام نماید و سایر وزارت خانه ها نباید در این كار مداخله كنند.
نماینده نهبندان تصریح كرد: وزارت كشاورزی باید تولید داخل را در نظر بگیرد و در صورت نیاز واردات انجام دهد. بعنوان مثال در تخم مرغ علی رغم اینكه ما خودكفا بودیم، به دلیل آنفلوانزا با كمبود مواجه شدیم بنابراین واردات این محصول در این مقطع توجیه دارد. ولی معاف شدن واردات چای از پرداخت تعرفه جای تعجب دارد.1396/12/01
17:26:56
5.0 / 5
5980
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان