برف، مرغ را گران كرد!

برف، مرغ را گران كرد! یاری كالا: رییس اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به این كه تامین مرغ تهران با استفاده از ۹ استان صورت می گیرد در ایام گذشته با عنایت به شرایط جوی حاكم تا حدی عرضه مرغ كم شد و بنابراین شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ بودیم.



محمدعلی كمالی سروستانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون قیمت مرغ زنده ۳۰۰ تومان افزایش یافته و از ۵۱۰۰ تومان به ۵۴۰۰ تومان رسیده است. همینطور قیمت مرغ در عمده فروشی های میدان بهمن ۶۹۰۰ تومان و برای مصرف كننده نهایی حدود ۸۱۰۰ تومان است كه این رقم ها هم اكنون با ۳۰۰ تومان افزایش همراه است.

رییس اتحادیه مرغداران گوشتی با تاكید بر این كه هم اكنون در بازار مرغ هیچ گونه كمبودی وجود ندارد، در توضیح چرایی افزایش قیمت توضیح داد: معمولا دپوی موجود در میدان بهمن در تعیین وضعیت مرغ اثرگذار است.

كمالی سروستانی ادامه داد: در حالت كلی قیمت مرغ زنده بسیار پایین است و حتی چند ماه است كه مرغداران با ضرر كار می كنند، چراكه قیمت تمام شده مرغ برای مرغدار حدود ۵۲۰۰ تومان است كه همین مرغ با رقم ۴۸۰۰ تومانی از آنها خریداری می گردد.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا در ایام آتی شاهد بازگشت قیمت مرغ به گذشته خواهیم بود، اظهار داشت: پیش بینی می گردد قیمت ها بازگردد، زیرا به لحاظ جوجه ریزی نه تنها مشكلی نداریم بلكه نسبت به سال قبل جوجه ریزی بیشتری هم داشته ایم. از جانب دیگر مرغداران بعد از آنكه مرغ به وزن مناسب رسید باید آن را بفروشند. در غیر اینصورت تلفات بالا می رود و هزینه ها افزایش می یابد.

رییس اتحادیه مرغداران گوشتی در انتها اظهار داشت: در ایام گذشته به علت شرایط جوی امكان جابجایی مرغ وجود نداشت، اما اكنون با عنایت به قطع برف و اقدامات صورت گرفته از جانب وزارت راه و شهرسازی، جاده های كشور در حال باز شدن است و بعید است مشكل خاصی در این زمینه تولید شود.




1396/11/09
19:52:14
5.0 / 5
4752
تگهای خبر: دام , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان