انتشار آلاینده ها در خودروهای دیزلی

انتشار آلاینده ها در خودروهای دیزلی به گزارش یاری كالا بر اساس یك دادخواست حقوقی، شركت خودروسازی فورد آمریكا با همكاری بوش آلمان به فریبكاری و دستكاری در نرم افزار مدیریت میزان انتشار آلاینده ها در خودروهای دیزلی متهم شده است.به گزارش یاری كالا به نقل از رویترز، بعضی از رانندگان و صاحبان خودروهای دیزلی ساخت شركت خودروسازی فورد به یك شركت حقوقی در ایالات متحده آمریكا گزارش آلودگی خودروهایشان را داده اند و بعد از بررسی های انجام شده این شركت حقوقی، فورد را به دستكاری، فریبكاری و تقلب در نرم افزار مدیریت میزان انتشار آلاینده ها در كامیون های دیزلی تولید شده این شركت متهم كرده است.

این شركت حقوقی با تنظیم یك دادخواست در روز چهارشنبه مدعی شده است كه خودروهای دیزلی و وانت پیكاپ های سوپر دیوتی ساخت شركت فورد مدلهای F-۲۵۰ و F-۳۵۰ بوسیله نصب یك نرم افزار، میزان انتشار آلودگی واقعی از این خودروها را كمتر از حد واقعی نشان می داده است.

در این دادخواست كه در دادگاه منطقه شرقی ایالت میشیگان ایالات متحده آمریكا تنظیم شده است، نام تامین كننده آلمانی "بوش" هم به چشم می خورد.

به نظر می رسد كه شركت خودروسازی فورد كه رهبری و پیشگامی صنعت خودروسازی آمریكا و جهان را بر عهده دارد، با همكاری شركت بوش آلمان با دستكاری در نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی، میزان واقعی آلودگی حاصل از این خودروهای دیزلی در حالت رانندگی نرمال را بسیار كمتر از حد واقعی، گزارش می داده است.

در صورت اثبات این ادعا، شركت خودروسازی فورد آمریكا هم به علت زیر پا گذاشتن قانون فدرال و تقلب و فریب كاری به سرنوشت خودروسازی فولكس واگن دچار خواهد شد.

در سال ۲۰۱۵ میلادی (نزدیك به دو سال پیش) رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولكس واگن آلمان برای اولین بار در آمریكا افشا شد چون كه بعد از آزمایش های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شركت در آمریكا دستكاری شده بود.

فولكس واگن بعد از اعتراف به تقلب، به پرداخت ۴. ۳ میلیارد دلار جریمه محكوم شد و هنوز هم با مشكلات حقوقی در آلمان، آمریكا و سراسر جهان مواجه می باشد. این شركت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل مختص كرده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

این در حالیست كه شركت فورد در بیانیه ای بلافاصله بعد از انتشار این ادعا اعلام نمود كه تمامی خودروهای دیزلی تولیدی فورد از قوانین تعیین شده توسط آژانس حفاظت محیط زیست و همینطور مقررات منابع هوایی و انتشار آلاینده های كالیفرنیا تبعیت می كند.

این خودروساز آمریكایی با "بی اساس " خواندن این ادعاها در بیانیه خود تاكید كرده است كه در هیچ یك از خودروهای دیزلی تولید شده فورد دستكاری و تقلب رخ نداده است و ما برای اثبات سخنان خود ضد این ادعاهای بی اساس از خود دفاع خواهیم كرد. 

1396/10/21
21:17:20
5.0 / 5
5914
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان