وزارت كشاورزی اعلام كرد

تسویه مطالبات گندم كاران

تسویه مطالبات گندم كاران یاری كالا: در حالی كه حدود دو ماه از فصل كشت می گذرد گندم كاران بابت فروش محصول شان از دولت حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان طلبكار بودند كه به قول قائم مقام وزیر جهاد كشاورزی روز گذشته و امروز همه این طلب تامین و پرداخت گردید.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، گرچه در سال زراعی سال قبل میزان تولید و خرید تضمینی گندم كاهش محسوسی نسبت به سال زراعی پیش از آن (سال ۱۳۹۵ – ۱۳۹۶) داشت و در انتها فصل برداشت گندم، وزارت جهاد كشاورزی اعلام نمود بیش از هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم خریداری كرده است اما دولت برای پرداخت بهای این محصول استراتژیك مانند سال قبل با مشكل مواجه بود.

چرا كه بعد از گذشت هفته ها از فصل برداشت گندم هنوز مطالبات گندم كاران بابت فروش محصول شان پرداخت نشده بود و مسئولان این وزارتخانه و دولت هر هفته وعده روزها و هفته های آینده را برای پرداخت آن می دادند.

اما بالاخره بعد از حدود ۶۰ روز از آخر فصل زراعی، كیامرز قاسمی زانیانی - قائم مقام برنامه ریزی اقتصادی وزارت جهاد كشاورزی - به ایسنا اظهار داشت: همه مطالبات گندم كاران طی روز گذشته و امروز تسویه شده است.

وی اضافه كرد: در سال زراعی سال قبل هشت میلیون و ۸۷۶ هزار تن گندم به ارزشی بالغ بر ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از كشاورزان خریداری شد كه حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان از بهای این محصول استراتژیك باقی مانده بود.

قائم مقام برنامه ریزی اقتصادی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: طی روز گذشته و امروز با فروش اوراق مرابحه و دریافت اعتبار آن از خزانه توانستیم همه باقی مانده مطالبات گندم كاران تامین و به حساب شان واریز كنیم. 

1396/08/24
23:59:12
5.0 / 5
5350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان