انتظار طرفداران اندروید برای اتصال ماهواره ای طولانی تر شد

انتظار طرفداران اندروید برای اتصال ماهواره ای طولانی تر شد به گزارش یاری کالا، با عدم استقبال سازندگان دستگاه اندرویدی از فناوری ارتباط ماهواره ای اختصاصی شرکت کوالکام، کاربران این گوشیها باید مدت طولانی تری برای دسترسی به این خصوصیت صبر کنند.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، اپل در سری آیفون ۱۴ که در سال ۲۰۲۲ رونمایی گردید، اتصال ماهواره ای برای اهداف اضطراری را معرفی نمود. این توانایی به کاربران آیفون ۱۴ اجازه می داد در شرایط اضطراری که به کمک نیاز دارند و در منطقه ای گرفتار شده اند که پوشش شبکه موبایل ندارد، با خدمات اضطراری تماس بگیرند.

با گذشت بیشتر از یک سال، هیچ کدام از گوشیهای اندرویدی، هنوز این خصوصیت را عرضه نکرده اند. این در حالیست که قبل از رونمایی آیفون ۱۴، گوگل و کوالکام، پشتیبانی از اتصال ماهواره ای در اندروید ۱۴ را نمایش داده بودند. کوالکام بعد از آن، خصوصیت «ماهواره اسنپ دراگون» برای ارتباط ماهواره ای دو طرفه را در نمایشگاه CES ۲۰۲۲، معرفی نمود. با این وجود، کاربران اندرویدی که مشتاقانه منتظر فراهم شدن امکان اتصال ماهواره ای در گوشیهای اندرویدی هستند، مجبورند مدت طولانی تری صبر کنند.

کوالکام، برنامه ها برای عرضه خصوصیت کمک اضطراری ماهواره ای برای گوشیهای اندرویدی را تنها بعد از گذشت ۱۰ ماه از اعلام آن، ملغا کرده است. شرکت ایریدیوم اعلام نموده که کوالکام تصمیم گرفته است به همکاری با این شرکت برای عرضه این ویژگی، خاتمه دهد چونکه هیچ کدام از شرکتهای سازنده تلفن هوشمند، از آن استقبال نکرده اند. این خصوصیت با موفقیت طراحی و نمایش داده شده بود اما ظاهرا تمایلی به آن وجود نداشت.

فناوری کوالکام نسبت به خصوصیت عرضه شده توسط اپل، برتری داشت چونکه امکان ارتباط ماهواره ای دو طرفه را بدون محدود کردن گزینه اخطار پیام اضطراری، فراهم می کرد.

کوالکام اعلام نموده است سازندگان تلفن های هوشمند اندرویدی، راه کارهای مبتنی بر استانداردها را ترجیح می دهند و یک راه کار مبتنی بر استاندارد می خواهند، نه یک فناوری اختصاصی. هر چند این پسرفت، به معنای آن است که گوشیهای اندرویدی هنوز با اتصال ماهواره ای فاصله دارند اما راه کار استاندارد، به نفع کل اکوسیستم خواهد بود.

کوالکام، از اتصال ماهواره ای دست نکشیده اما دیگر روی فناوری اختصاصی خود کار نمی نماید. این شرکت اعلام نموده که به همکاری با شرکت ایریدیوم روی یک استاندارد جهانی، ادامه می دهد و شرکت ایریدیوم هم می تواند با شرکتهای دیگری که روی اتصال ماهواره ای تلفن های هوشمند کار می کنند، همکاری کند.

بر اساس گزارش اندروید پلیس، این تاخیر به معنای آن است که بعید است سال جاری گوشی اندرویدی مجهز به اتصال ماهواره ای، ارائه شود اما کوالکام و سازندگان گوشی می توانند تا نیمه دوم سال ۲۰۲۴، روی یک راه کار، کار کنند.

منبع:

1402/08/22
07:44:51
0.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان