در گفت وگو با یاری كالا مطرح شد

سرمایه گذاری مردم در هتل سازی بجای مسکن

سرمایه گذاری مردم در هتل سازی بجای مسکن یاری کالا: یاری کالا: مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی و انبوه سازی شهر تهران با اشاره به بالا بودن ظرفیتهای گردشگری در کشور بر سوق دادن سرمایه گذاری و مشارکت مردم در صنعت هتل سازی، ساخت بیمارستان و توسعه مناطق آزاد تجاری و شهرک های صنعتی تاکید نمود.خشایار باقرپور در گفت و گو با ایسنا درباره ی طرح های در دست اجرای اتحادیه اظهار داشت: سیاست ما در اتحادیه بر این بوده که ابتدا به ظرفیتهای داخلی بپردازیم برای اینکه معتقدیم که آینده درآمدهای ملی ما مبتنی بر نفت نخواهد بود و صنعت گردشگری صنعت جایگزین آن خواهد بود. هم اکنون زیرساخت های گردشگری در کشور ما کامل نیست و آمادگی ورود به این فضا را در حوزه بین المللی نداریم پس در اتحادیه برنامه ریزی ویژه ای برای توسعه صنعت گردشگری انجام شده و با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز دراین زمینه مذاکراتی داشتیم. هم اکنون چند هتل در کیش، قشم، مشهد، اردبیل، کرمانشاه، کرج و تهران توسط شرکت های تحت پوشش اتحادیه درحال ساخت است و پروژه های دیگری نیز طراحی و برنامه ریزی و درحال اضافه شدن است.

وی افزود: کشور ما از پتانسیل بالای گردشگری برخوردارست و اگر با کشوری مثل ترکیه که فقط از صنعت گردشگری خود درآمد چند میلیاردی دارد مقایسه نماییم ظرفیتهای بالقوه ای داریم که هنوز بالفعل نشده و یکی از دلایلش نبود زیرساخت است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی و انبوه سازی تهران با اعلان اینکه باید در تمام ابعاد این حوزه برنامه ریزی ویژه داشته باشیم، اشاره کرد: اتحادیه به عنوان فعال صنعت ساختمان این آمادگی را دارد که با مشارکت و سرمایه های مردمی در طرح های مولد و توسعه محور حضور پیدا کند. جذب توریست و مدیریت صنعت گردشگری نیز باید از جانب متولیان امر به بهترین شکل صورت پذیرد تا هم سرمایه های مردم ارزش افزوده بالا پیدا کند و هم تمرکز از سرمایه گذاری روی فقط بخش مسکن برداشته شود.

باقرپور معتقد می باشد که بزرگترین آفت در بازار مسکن این است که مسکن بجای یک کالای مصرفی به چشم یک کالای سرمایه ای دیده می شود، در صورتیکه اگر جایگزینی برای سرمایه گذاری افراد در بخش مسکن داشته باشیم، افراد بجای مسکن در هتل سازی، ساخت بیمارستان، توسعه شهرک های صنعتی و مناطق آزاد تجاری و اقتصادی سرمایه گذاری می کنند و با این کار توسعه و درآمد پایدار در کشور ایجاد می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون اگر تعداد تخت های بیمارستانی خودرا دو برابر نماییم، باز هم سرانه تخت بیمارستانی ما یک هشتم کشور پیشرفته ای همچون آلمان است، بدین سبب باید سرمایه گذاری ها را به سمت و سوی ساخت و ساز در بخشهایی همچون ابنیه و بیمارستان ببریم و در کنار این مساله برای نیاز مصرفی بازار مسکن هم برنامه ریزی داشته باشیم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی و انبوه سازی تهران در آخر با اشاره به ظرفیتهای بالای بخش تعاون در کشور اظهار داشت: تعاون یکی از سه رکن اقتصاد کشور است که با مشارکت مردمی پیش می رود. در اصول ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی و سیاست های کلی اصل ۴۴ نیز موارد شاخصی برای ارتقای بخش تعاون دیده شده و قانون مستقلی برای بخش تعاون وجود دارد. اسناد بالادستی نظام و سند توسعه بخش تعاون نیز هدفگذاری های این بخش را تدوین کرده است؛ بدین سبب اگر بتوانیم بخش تعاون را به سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد ملی برسانیم و ۵۰ درصد کل مسکن تولیدی در کشور توسط بخش تعاون و در قالب تعاونی های انبوه سازی و عمرانی انجام گیرد، تعاون به جایگاه واقعی و شایسته خود در اقتصاد دست پیدا خواهدنمود.

منبع:

1402/06/18
12:32:59
0.0 / 5
318
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان