در ماه دسامبر صورت گرفت

سقوط تولید در آمریکا

سقوط تولید در آمریکا یاری کالا: یاری کالا: تولید در کارخانه های ایالات متحده در دسامبر بیش از اندازه انتظار کم شد و تولید ضعیف تر نشان میدهد که تولید به سرعت درحال از دست دادن فرصت است برای اینکه هزینه های استقراض بالاتر به تقاضا برای کالاها لطمه می زند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام نمود که تولید در ماه گذشته ۱.۳ درصد کاهش پیدا کرد. داده های ماه نوامبر کاسته شده است تا نشان دهد تولید در کارخانه ها به جای ۰.۶ درصد کاهش ۱.۱ درصدی را نشان داده است. اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیشبینی کرده بودند که تولید کارخانه ها ۰.۳ درصد کاهش پیدا کند. تولید در دسامبر ۰.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد و در سه ماهه چهارم با نرخ سالانه ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرد.
نرخ های بهره بالاتر تقاضا برای کالاهایی را که به طور عمده به صورت اعتباری خریداری می شوند را می کاهد. افزایش ارزش دلار در گذشته و کاهش تقاضای جهانی هم به بخش تولید که ۱۱.۳ درصد از اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهد، صدمه می زند. علاوه بر این، هزینه ها هم به سمت خدمات برگشته است.
بر مبنای داده های موسسه مدیریت زنجیره تأمین، تولید از نوامبر کاسته شده است. به نظر می آید که این کاهش بیشتر شده است چونکه گزارش فدرال رزرو نیویورک نشان داد که تولید در ایالت نیویورک در ژانویه به سطوحی که آخرین بار در می ۲۰۲۰ مشاهده شده بود سقوط کرد.
تولید در کارخانه های خودروسازی در ماه گذشته ۱.۰ درصد کاهش پیدا کرد. همینطور کاهش زیادی در تولید ماشین آلات و محصولات چوبی وجود داشت. تولید معدن بعد از کاهش ۱.۲ درصدی در ماه نوامبر ۰.۹ درصد کاهی شد. تولید انرژی ۳.۸ درصد افزوده شد چونکه سرمای شدید در سرتاسر کشور تقاضا برای گرمایش را افزایش داد. تولید صنعتی در ماه نوامبر ۰.۶ درصد کاهش و در سه ماهه چهارم با نرخ ۱.۷ درصد کاهش پیدا کرد.
استفاده از ظرفیت برای بخش تولید، معیاری برای چگونگی استفاده کامل شرکت ها از منابع خود، در ماه دسامبر با یک درصد کاهش به ۷۷.۵ درصد رسید که ۰.۷ درصد کمتر از میانگین بلندمدت خود است. استفاده از ظرفیت کلی برای بخش صنعتی با ۰.۶ درصد کاهش به ۷۸.۸ درصد رسید که ۰.۸ درصد کمتر از میانگین سالهای ۱۹۷۲ تا ۲۰۲۱ است.1401/10/29
16:24:30
0.0 / 5
144
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان