اقتصاد آمریکا لرزید

اقتصاد آمریکا لرزید یاری کالا: نظرسنجی ها نشان میدهد که کارهای تجاری ایالات متحده در ماه نوامبر برای پنجمین ماه متوالی کم شد برای اینکه نرخ های بهره بالاتر موجب کاهش تقاضا شد اما رکود در فعالیت تجاری منطقه یورو اندکی کم شد برای اینکه جهان برای سال رکود اقتصادی پیش رو آماده می شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، اس اندپی گلوبال اعلام نمود که شاخص مدیران خرید آمریکا که بخش های تولید و خدمات را دنبال می کند، در این ماه از رقم نهایی ۴۸.۲ در ماه اکتبر به ۴۶.۳ کم شد و عدد زیر ۵۰ نشان دهنده انقباض در بخش خصوصی است.
فعالیت تحت فشار تهاجمی ترین چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از دهه ۱۹۸۰ با هدف مهار تورم بوسیله کاهش تقاضای اقتصادی، درحال سقوط است. برمبنای معیار ترجیحی بانک مرکزی ایالات متحده، تورم همچنان بیش از سه برابر هدف دو درصدی خود است.
شاخص سفارشات جدید تلفیقی از ۴۹.۲ در ماه اکتبر به ۴۶.۴ کم شد که پایین ترین سطح در دو سال و نیم اخیر است و خارج از موج اولیه همه گیری کووید-۱۹، این بدترین خوانش از سال ۲۰۰۹ بود. کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد اظهار داشت: شرکتها از افزایش هزینه های زندگی، مشکل تر شدن شرایط مالی؛ خصوصاً هزینه های استقراض بالاتر و کاهش تقاضا در بازارهای داخلی و صادراتی خبر می دهند.
نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان در هفته گذشته احتمال ۶۰ درصدی را برای رکود اقتصادی در ایالات متحده در یک سال نشان داد و فدرال رزرو برای ۵۰ واحد افزایش در نشست سیاست بعدی خود در سه هفته دیگر آماده است برای اینکه نبرد برای مهار تورم بالا ادامه دارد.
در همین حال، رکود در کارهای تجاری منطقه یورو در ماه نوامبر اندکی کم شد و بارقه امیدی را نشان داد که رکود مورد انتظار در آنجا ممکنست سطحی تر از آنچه تصور می شد باشد اما مصرف کنندگان همچنان هزینه های خودرا در بحبوحه بحران هزینه زندگی کم می کنند.
یک نظرسنجی نشان داد که رکود در فعالیت اقتصادی آلمان نیز در ماه نوامبر کم شده است و این امید را به وجود می آورد که رکود مورد انتظار در بزرگ ترین اقتصاد اروپا می تواند خفیف تر از آن چیزی باشد که تصور می شد اما در فرانسه فعالیت برای نخستین بار از فوریه ۲۰۲۱ کم شد برای اینکه کاهش سفارشات جدید بر دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو تأثیر گذاشت. در بریتانیا، خارج از اتحادیه اروپا، کارهای اقتصادی در ماه نوامبر با نزدیک ترین سرعت خود در نزدیک به دو سال اخیر کم شد و به نشانه های رکود در آنجا افزود.
منبع:

1401/09/03
16:57:46
0.0 / 5
399
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان