رئیس كمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق ایران:

بنگاه ها وظیفه دارند در قبال جامعه محلی و ملی مسئول باشند

بنگاه ها وظیفه دارند در قبال جامعه محلی و ملی مسئول باشند به گزارش یاری کالا، کرمان رییس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق ایران اظهار داشت: در دنیا بنگاهی که به انتخاب تکنولوژی دوست دار محیط زیست متعهد باشد، مورد اقبال است و الان نگاه، مطالبه گر است و بنگاه ها وظیفه دارند و در قبال جامعه محلی، ملی و حتی جهانی مسئول هستند و این نگاه را در کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق تجاری دنبال می نماییم.


محمود اولیایی بامداد امروز ۱۹ آبان ماه در همایش نکوداشت مسئولیت پذیران اجتماعی گام اول توسعه در اتاق تجاری کرمان اظهار داشت: استان کرمان در همه حوزه های اجتماعی و اقتصادی پیشتاز بوده و همکاران اتاق کرمان از موثرترین افراد در اتاق تجاری ایران هستند.
وی در ادامه سخنانش بیان کرد: حکمرانی مطلوب دارای سه رکن حاکمیت، مردم و بنگاه ها است که در نگاه نخست مسئولیت اجتماعی بنگاهی، موضوعات خیریه بنظر می رسد اما موضوع وسیع تر است و از دهه ۹۰ این نگاه متفاوت تر شده و مفهوم جدیدی در زمینه بنگاه داری و مسئولیت اجتماعی پدیدار شده است.
اولیایی اشاره کرد: پائین ترین سطح مسئولیت اجتماعی بنگاه ها، ایجاد اشتغال و ارائه خدمت موردنیاز جامعه است و سطح بالاتر رعایت الزامات قانونی است؛ لایه بالاتر در هرم مسئولیت اجتماعی، رعایت موضوعات اخلاقی است و بنگاه ها علاوه بر کسب وکار اقتصادی و رعایت قانون، باید اخلاق مدار باشند و بالاترین سطح مسئولیت های اجتماعی امور بشردوستانه در سطح جامعه، ملی و بین المللی است.
رئیس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق ایران اظهار داشت: در نگاه امروز این است خدمت به جامعه جزو مسئولیت های بنگاه هاست و بنگاه هایی که به اجتماع توجه کرده و در زمینه های مدرسه سازی، محیط زیست و... خدمت کرده و حساس هستند تا لطمه های کاری که انجام می دهند به حداقل برسد، بیشتر مورد اقبال مردم قرار می گرند.
وی اظهار داشت: در هشت سال اخیر این رویکرد نیز در دنیا پیش تر رفته و می گوید بنگاهی که به انتخاب تکنولوژی دوست دار محیط زیست متعهد باشد، مورد اقبال است و الان نگاه، مطالبه گر است و بنگاه ها وظیفه دارند و در قبال جامعه محلی، ملی و حتی جهانی مسئول هستند و این نگاه را در کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق تجاری دنبال می نماییم.
اولیایی با اشاره به این که تلاش داریم فعالان اقتصادی را به همکاری در زمینه مسئولیت های اجتماعی تشویق نماییم، اظهار داشت: اگر بنگاه های اقتصادی و سازمان های مردم نهاد همکاری موثر داشته باشند، دو بال حکمرانی را تقویت می کند؛ این که حاکمیت تمام حوزه ها را تحت کنترل بگیرد و وارد عمل شود، ندارد و در همه جا بنگاه ها و مردم پای کار هستند.
وی در آخر بیان کرد: کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق کرمان از کمیسیون های استانی موفق است.1401/08/19
11:54:58
0.0 / 5
111
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان