استاندار خوزستان:

صنایع آب بر مکلفند آب مصرفی خویش را تأمین کنند

صنایع آب بر مکلفند آب مصرفی خویش را تأمین کنند به گزارش یاری کالا، خوزستان استاندار خوزستان اظهار داشت: قرار دادن آب آشامیدنی مردم در اختیار صنایع قابل قبول نیست؛ در این خصوص صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند مکلفند تا آب مورد نیاز مصرفی صنعت خویش را از راه آب دریا تأمین کنند؛ همینطور برخی دیگر از صنایع می توانند از پساب فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده نمایند.به گزارش یاری کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست کارگروه استانی سازگاری با کم آبی استان امروز سه شنبه ۱۷ آبان ماه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

در این جلسه مباحثی پیرامون سند سازگاری با کم آبی در دستگاه هایی مانند جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب مورد بررسی قرار گرفت و مسؤلان این دستگاه ها به بیان برنامه های اجرایی خود پرداختند. در این خصوص برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی متشکل از ۱۰ محور بود که ۵ محور آن سازه ای و ۵ محور باقی مانده در رابطه با مسائل فنی و کشت می شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست ضمن اشاره به برنامه اجرایی از جانب سازمان جهاد کشاورزی عنوان داشت: برنامه کشت پائیزه را می تواند با عنایت به محورهای اشاره شده سند سازگاری با کم آبی در حوزه رودخانه های استان متناسب با ابلاغ وزارت جهاد کشارزی به استان صورت گیرد.

در ادامه هم پیرامون سند سازگاری با کم آبی در حوزه کاری آبفا ۱۴ محور عنوان شد و استاندار خوزستان بر هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه ها در جهت سند سازگاری با کم آبی تاکید کرد.

خلیلیان ضمن اشاره به گزارش عرضه شده از جانب سازمان هواشناسی پیرامون وضعیت بارندگی های پیش رو اظهار داشت: امیدواریم که بتوانیم برنامه کشت سال جاری را هم مانند سالهای گذشته به خوبی پشت سر بگذاریم و کشاورزان عزیز استان هم درآمد خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه صنایع عمده آب بر استان مکلفند آب مصرفی خویش را تأمین کنند، اظهار داشت: قرار دادن آب آشامیدنی مردم در اختیار صنایع قابل قبول نیست؛ در این خصوص صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند مکلفند تا آب مورد نیاز مصرفی صنعت خویش را از راه آب دریا تأمین کنند؛ همینطور برخی دیگر از صنایع می توانند از پساب فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده نمایند.

استاندار خوزستان اظهار نمود: بعضی از صنایع برنامه خویش را در جهت راه اندازی تأسیسات تصفیه فاضلاب عرضه کردند تا آب حاصل از آن برای صنعت و کشاورزی استفاده گردد.

منبع:

1401/08/18
07:48:34
0.0 / 5
154
تگهای خبر: ارز , دام , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان