مدیر گروه خدمات بیمه كشاورزی استان:

خوزستان در بخش بیمه زراعت رتبه نخست کشور را دارد

خوزستان در بخش بیمه زراعت رتبه نخست کشور را دارد به گزارش یاری کالا، خوزستان مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خوزستان اظهار داشت: خوزستان در قسمت زراعت دارای رتبه اول کشوری از لحاظ سطح بیمه شده است.محمد آلاله در گفت و گو با ایسنا درباب بیمه بخش کشاورزی در استان اظهار داشت: بطور کلی بیمه کشاورزی به سه بخش طیور، دام و زراعت تقسیم می شود که باتوجه به اهمیت محصولات کشاورزی، به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کشور و منبع مهم درآمد اقشار زیادی از مردم و همین طور مخاطرات بسیار آن، جهت پشتیبانی از امنیت تولید و مدیریت ریسک و تولید پایدار کشاورزی نیاز به بیمه کشاورزی وجود دارد.

وی اضافه کرد: کشاورزی و دامداری دو قطب اقتصادی کشور هستند که در تامین نیازهای غذایی جامعه نقش مهمی دارند و این دو قطب نیازمند حمایت هستند تا در راه امن حرکت کنند و این امر با بیمه کشاورزی محقق می گردد.

آلاله بیان کرد: در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، ۲۲ هزار و ۸۷۵ هکتار از باغات استان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که بخش عمده آن مربوط به نخیلات شهرستان های آبادان و شادگان با میزان سه میلیون و ۴۳۱ هزار اصله نخل بوده است. همین طور در بخش زراعت ۳۷۱ هزار هکتار اراضی استان بیمه شده است که بیشترین سطح مربوط به گندم آبی و دیم بوده است.

مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خوزستان بیان کرد: امسال نیز دو میلیون و ۴۹۳ هزار و ۲۸۸ راس دام سبک و سنگین تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که بیشترین میزان بیمه مربوط به دام های سبک عشایری و روستایی است.

وی با اشاره به میزان بیمه طیور در استان بیان کرد: سطح بیمه طیور نیز ۷۹ میلیارد و ۸۸۸ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۶۹۱ قطعه بوده است که مرغ نیمچه گوشتی و جوجه یکروزه بیشترین سطح بیمه شده را به خود اختصاص داده اند.

آلاله با اشاره به پرداخت خسارت به دامپروران سبک و سنگین حوضه آبی کرخه اشاره کرد: تا حالا بیش از ۳۰ میلیاردریال خسارت به دامپروران این حوضه آبی پرداخت شده است که از این مبلغ شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال غرامت جهت گاومیش های این منطقه واریز شده است. همین طور ۲۴ میلیاردریال جهت گاوهای نیمه آمیخته و سه میلیارد و ۱۶۳میلیون ریال جهت گوسفند و بز به دامداران این حوضه پرداخت گردید.

مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خوزستان افزود: غرامت های حوضه کرخه مربوط به دام و زراعت بوده است اما غرامت قسمتی از محصولات زراعی به سبب عدم تامین بودجه کافی، تا حالا پرداخت نشده است و همین طور غرامت محصولات باغی در مرحله گرفتن مجوز است. همین طور در سال زراعی امسال نیز تا حالا ۱۷۲۷ میلیون ریال غرامت در سامانه ثبت شده است.

وی بیان کرد: استان خوزستان در بخش زراعت دارای رتبه اول کشوری از نظر سطح بیمه شده است و در بیمه دام رتبه دوم، در باغات رتبه سوم و در طیور رتبه هفتم کشوری را دارد.

آلاله با اشاره به فاکتورهای تعیین میزان خسارات، اشاره کرد: بعد از اثبات وقوع خسارت و سنجش میزان کاهش عملکرد محصولات زراعی و بررسی مراحل رشد گیاه توسط گروه پایش بوسیله مراجعه حضوری و همین طور سنجش بوسیله سنجنده های راه دور، ارزیابی ها انجام و میزان خسارت مشخص می شود.

منبع:

1401/08/13
13:44:41
0.0 / 5
160
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان