معاون سازمان شهرك های صنعتی ایران اعلام كرد:

عرضه خدمات در شهرک های صنعتی الکترونیکی می شود

عرضه خدمات در شهرک های صنعتی الکترونیکی می شود به گزارش یاری کالا، فارس معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: بر مبنای هدف گذاری انجام شده، سال جاری افزون بر ۳۰فرآیند اصلی در شهرک های صنعتی کشور الکترونیکی می شود.


رضا غلامی اوریمی در نشست منطقه ای معاونان برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی استانهای آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و قزوین، یزد، گلستان، کردستان، لرستان و تهران که به میزبانی شرکت شهرک های صنعتی فارس در شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه الکترونیکی کردن فرآیندها در حال انجام می باشد، اضافه کرد: ایجاد شفافیت در کارها و کاهش رجوع حضوری متقاضیان از مهم ترین اهداف الکترونیکی کردن فرآیندها است که با جدیدیت در حال انجام می باشد.
به نقل از شرکت شهرک های صنعتی فارس، او با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین امور در شهرک های صنعتی را واگذاری زمین به متقاضیان است، اظهار داشت: بسترهای موجود برای واگذاری الکترونیکی زمین مهیا شده و از آغاز سال جاری در تمام شهرک های صنعتی سراسر کشور اجرا می شود.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: در این فرایند، همه امور در ارتباط با واگذاری زمین، به صورت کاملاً الکترونیکی و مرحله به مرحله انجام می گیرد و شرکت شهرک های صنعتی هیچ گونه دخل و تصرفی در نحوه واگذاری قطعات به سرمایه گذاران ندارد و تمام مراحل توسط خود متقاضیان صورت می گیرد.
او افزود: در گام بعدی، همه فرآیندهای اجرایی در رابطه با قراردادهای زمین، همچون نقل و انتقال، تجمیع، تفکیک و … الکترونیکی و از حالت وابستگی به کاغذ و حضور فیزیکی متقاضیان خارج خواهد شد.
غلامی اوریمی افزود: با برگزاری نشست های منطقه ای و با تبادل نظر با همکاران به دنبال شناسایی و رفع مشکلات هستیم
وی در ادامه از بروزرسانی همه اطلاعات شرکت ها در سامانه اطلاعات شهرک های صنعتی اطلاع داد و اظهار داشت: این اطلاعات بعد از تجمیع در بستر وب، در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تاکید بر اهتمام شرکت شهرک های صنعتی استان ها بر رفع مغایرت های موجود در اطلاعات طرف های قرارداد سامانه مذکور اظهار داشت: با این اقدام، تمام اطلاعات حقوقی و مالی قراردادها شفاف و در اختیار طرف های قرارداد قرار می گیرد و خیلی از مسائل و مشکلات در میان مرتفع می شود.
غلامی با اشاره به اینکه از آغاز آبان سال جاری سامانه این سازمان به درگاه ملی خدمات هوشمند دولت متصل شده است، افزود: با پیگیری های انجام شده، وب سرویس دستگاههای اجرایی، همچون سازمان های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و بنیاد شهید و امور ایثارگران به درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان متصل و سایر دستگاه ها همچون ثبت احوال، ثبت شرکت ها، نیرو، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در حال پیگیری است.
وی همینطور با بیان اینکه این مجموعه اقدامات به این منظور در حال انجام و پیگیری است که فرایند دریافت استعلام ها کوتاه شود و نیازی به ورود مستقیم اطلاعات توسط متقاضی نباشد، اظهار نمود: انتقال کدهای آیسیک جوازهای تأسیس برای انطباق با کاربری زمین ها هم در حال انجام است تا این فرایند هم به صورت شفاف در اختیار صنعتگران قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس هم بر اهمیت الکترونیکی کردن فرآیندها تصریح کرد و اظهار داشت: با اجرای برنامه الکترونیکی کردن خدمات در شرکت شهرک های صنعتی شاهد تسریع و دقت در رسیدگی به امور متقاضیان، کاهش بروکراسی، کاهش رجوع مردم و سهولت در عرضه خدمات خواهیم بود.
سید مصطفی هاشمی اضافه کرد: بر مبنای برنامه زمان بندی و مطابق دستورالعمل های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به صورت مرحله ای، از فروردین ماه ۱۴۰۱ خدمات شرکت شهرک های صنعتی فارس در قسمت های واگذاری زمین، خدمات فنی و صنایع کوچک الکترونیکی می شوند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به اینکه زیرساخت های عرضه خدمات الکترونیک در بستر درگاه خدمات الکترونیک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران فراهم گشته است، اظهار داشت: هم اکنون مراحل اجرایی الکترونیکی شدن شماری خدمات در حال انجام است.
هاشمی خاطرنشان کرد: ا ستفاده از فناوری اطلاعات به منظور خدمت رسانی مستقیم و ۲۴ ساعته دولت به مردم است وخدمات با سرعت و اطمینان بیشتری به مردم عرضه می شود.
منبع:

1401/08/10
10:01:37
0.0 / 5
298
تگهای خبر: تجارت , حقوق , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان