وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد

پذیرش ۳ و نیم میلیون اظهارنامه مالیاتی در کشور با اعتماد به مودیان حقیقی

پذیرش ۳ و نیم میلیون اظهارنامه مالیاتی در کشور با اعتماد به مودیان حقیقی یاری کالا: به گزارش یاری کالا، خراسان رضوی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: باتوجه به سر فصل مهم دولت مردمی که اعتماد به فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و اهالی کسب وکار است از حدود 4.5 میلیون اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی ارائه شده در کشور طی سال گذشته حدود 3.5 میلیون اظهارنامه مالیاتی بدون رسیدگی و با اعتماد به مودیان حقیقی مورد پذیرش قرار گرفته و قریب به یک میلیون بوسیله موتور ریسک سازمان امور مالیاتی و با تمرکز به مودیان پر خطر مورد بررسی قرار گرفته است.سید احسان خاندوزی امروز ۷ مهرماه در حاشیه اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کل کشور در مشهد در جمع خبرنگاران درباب تشکیل واحد رصد تورم اظهار داشت: همانطور که باخبر هستید در مجموع سیاست های کلان دولت سیزدهم مهار تورم یکی از اولویت های بسیار مهم بوده که بر این اساس مقرر شده است که این مساله بصورت ثابت و هفتگی بوسیله بانک مرکزی رصد شود. در کمیته رصد تورم تمام دستگاهها مرتب حضور داشته و عوامل بی انضباطی پولی، مالی و بودجه ای موجب ایجاد تورم در جامعه، تخلف دستگاهها، مسائل مربوط به کسری بودجه و... را رصد کرده و بانک مرکزی گزارشی را به ستاد اقتصادی دولت عرضه خواهد کرد.

وی درباب اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کل کشور در مشهد اضافه کرد: در این اجلاس ضمن مروری بر عملکرد سازمان های امور مالیاتی استانهای مختلف و شناسایی نقاط قوت و ضعف این سازمان ها درباب راهبردهای مالیاتی کشور در سال دوم دولت مردمی تصمیماتی بصورت مشترک اتخاذ و ابلاغ گردید. باتوجه به سر فصل مهم دولت مردمی که اعتماد به فعالان اقتصادی، تولید کنندگان و اهالی کسب وکار است از حدود ۴.۵ میلیون اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی ارائه شده در کشور طی سال قبل حدود ۳.۵ میلیون اظهارنامه مالیاتی بدون رسیدگی و با اعتماد به مودیان حقیقی مورد پذیرش قرار گرفته و قریب به یک میلیون بوسیله موتور ریسک سازمان امور مالیاتی و با تمرکز به مودیان پر خطر مورد بررسی قرار گرفته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباب سهولت دسترسی فعالان کسب وکار و مودیان مالیاتی به مفاصای مالیاتی و یا گواهی عدم بدهی مالیاتی ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم بیان کرد: در این خصوص مقرر شده است تا اختتام پاییز امسال تمام گواهی ها بصورت الکترونیکی ابلاغ شود که این مساله سبب کاهش هزینه ها و افزایش سرعت و دقت خواهد شد.

خاندوزی درباره ی اقدامات انجام شده درباب کاهش تورم در کشور بیان کرد: تمام موتورهای تولید کننده تورم چه از ناحیه بی انضباطی پولی و بودجه ای، چه بوسیله خلق پول شبکه بانکی، نوسانات نرخ ارز و عوامل طرف هزینه در ماه های گذشته خصوصاً بعد اصلاح نظام یارانه ها اقداماتی رصد و در این خصوص اقدامات خوب انجام شده است که به ثمر نشستن آن نیازمند زمان است. امید است نخستین گزارش بانک مرکزی به کمیته رصد تورم در ستاد اقتصادی دولت درباب عوامل مهار تورم و کنترل پایه پولی در ۶ ماه ابتدای سال جاری نسبت به سال قبل باشد.

منبع:

1401/07/08
09:11:43
0.0 / 5
401
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان