نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی:

طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بعنوان اولویت وزارت کشاورزی پیگیری شود

طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بعنوان اولویت وزارت کشاورزی پیگیری شود به گزارش یاری کالا، خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در دولت سیزدهم مغفول مانده است، اظهار داشت: نمایندگان خوزستان از دولت سیزدهم انتظار دارند تا توجه ویژه ای به اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری داشته باشد و بعنوان یکی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی پیگیری و اجرایی شود.سید کریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، در مورد عملکرد دولت در اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری اظهار نمود: دولت و وزارت جهاد کشاورزی به وعده های خود در مورد اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری عمل نکرده اند.

وی اضافه کرد: در آغاز دولت سیزدهم وعده های خیلی از سوی وزیر جهاد کشاورزی در مورد اجرای بموقع فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری داده شد اما به جز یکسری اقدامات جزیی کار خاصی در زمینه اجرای این طرح انجام نشده است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اجرای فاز دوم این طرح می تواند زمینه ساز اشتغال بسیار خوبی برای جوانان باشد و بخشی از مشکلات اشتغال خوزستان را حل کند اما تابحال به این طرح بسیار مهم در حوزه کشاورزی توجه خاصی نشده است.

حسینی اظهار داشت: اجرای کامل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان می تواند زمینه ساز افزایش تولید محصولات کشاورزی، افزایش صادرات و زمینه ساز رونق تولید شود اما متاسفانه اجرای این طرح مفغول مانده است.

وی اضافه کرد: علیرغم اقدامات اندکی که در زمینه اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری انجام شده است اما باید گفت آنچه که به صورت ویژه باید در دستور کار قرار می گرفت تا این طرح به صورت کامل اجرایی و اهداف آن محقق شود، اجرایی نشد و کار ناتمام است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: نمایندگان خوزستان از دولت سیزدهم انتظار دارند تا توجه ویژه ای به اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری داشته باشد و بعنوان یکی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی پیگیری و اجرایی شود.

منبع:

1401/07/04
15:01:27
0.0 / 5
163
تگهای خبر: اشتغال , تولید , دام , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان