دبیر اجرایی اتاق بازرگانی اهواز خبر داد

اختتام شهریور، آخرین مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان

اختتام شهریور، آخرین مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان به گزارش یاری کالا، خوزستان دبیر اجرائی اتاق تجاری اهواز اظهار داشت: صادرکنندگانی که تا حالا به تعهد ارزی خود عمل نکرده اند فقط تا اختتام شهریور مهلت دارند و هم اکنون برنامه ای برای تمدید این زمان وجود ندارد.محمد نجفیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: برمبنای برنامه زمانی اعلام شده صادرکنندگانی که در سالهای ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ صادرات داشته اند، ولی هنوز تعهد ارزی خودرا ایفا نکرده اند فقط تا اختتام شهریور ۱۴۰۱ زمان دارند که نسبت به این مساله اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: این مهلت تا کنون دو یا سه بار تمدید شده و بدین جهت هم اکنون برنامه ای برای تمدید وجود ندارد و ظرف سه روز آینده، باید تعهد ارزی ایفا شود.

دبیر اجرائی اتاق تجاری اهواز درباب خبرهای منتشرشده در ارتباط با تمدید مهلت زمانی این اقدام، افزود: کمیته اقدام ارزی در ایام گذشته یک مصوبه جدید داشت که تنها به کالاهای ورود موقت اختصاص دارد و شامل سایر بخش های صادراتی نمی گردد.

نجفیان عنوان کرد: بر طبق این مصوبه با توجه به این که برخی زیرساخت های لازم برای رفع تعهد ورود موقت فراهم نشده بود، اعلام گردید کالاهایی که از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ ورود موقت داشتند تا اختتام مهرماه و کسانی که در ۷ ماهه امسال ورود موقت داشتند تا اختتام ۱۴۰۱ فرصت دارند.

وی اضافه کرد: این مصوبه هیچ ارتباطی با دیگر کالاهای صادراتی ندارد و زمان نهایی رفع تعهد دیگر کالاها همچنان اختتام شهریورماه خواهد بود.

نجفیان در آخر اظهار داشت: امیدواریم صادرکنندگان خوزستانی هرچه زودتر نسبت به این مساله اقدام و تعهدات ارزی خودرا اجرائی کنند.

منبع:

1401/06/29
22:29:49
0.0 / 5
286
تگهای خبر: ارز , دام , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان