بازار فروش خودرو های اروپایی جهید!

بازار فروش خودرو های اروپایی جهید! یاری کالا: فروش خودرو در اروپا بعد از یک سال کاهش به رشد بازگشت.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بازار خودرو های جدید اروپا در ماه آگوست برای نخستین بار در ۱۳ ماه گذشته به رشد بازگشت، بااینکه ممکنست کوتاه مدت باشد برای اینکه تورم بی سابقه و بحران انرژی بی سابقه خریداران را تهدید می کند.
انجمن خودروسازان اروپا روز جمعه (۱۶ سپتامبر) اعلام نمود که ثبت نام خودرو در ماه گذشته با ۳.۴ درصد افزایش به ۷۴۸ هزار و ۹۶۱ دستگاه رسید. مرسدس بنز آلمان با جهش ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل در بین بهترین عملکردها قرار داشت.
خودروسازان با تعدادی از محدودیت های زنجیره تامین مانند کمبود نیمه رساناها، شاهد بهبودی هستند. با این وجود، تورم سرسام آور و کندی اقتصاد جهانی، پیش بینی های فروش را مختل می کند. نمایش ماه گذشته با عملکرد ضعیف سال قبل مقایسه می شود و بسیار پایین تر از سطح پیش از همه گیری است.
نتایج بررسی نشان داد که تورم بالا، افزایش نرخ بهره و کاهش اعتماد مصرف کننده، همراه با تمدید چرخه جایگزینی توسط مشتریان در بین افزایش قابلیت اطمینان خودرو های جدیدتر و فناوری های درحال تغییر سریع، ممکنست تقاضای اساسی را در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن به چالش بکشد.
پیش بینی خرید خودرو همچنان دشوار است برای اینکه مصرف کنندگان نگران افزایش قبوض انرژی و خطر خاموشی های ناگهانی هستند برای اینکه روسیه تحویل گاز را کم می کند. مقامات آلمان، بزرگ ترین بازار خودروی اروپا، این هفته از مصرف کنندگان صنعتی خواستند مصرف گاز خودرا کاهش دهند. یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان پلیمر صنعت خودرو آلمان به سبب هزینه های بیش از اندازه انرژی، تولید خودرا در اروپا می کاهد.
طبق گزارش بلومبرگ، هزینه انرژی و افزایش نرخ بهره که خریداران خودرو را تحت فشار قرار می دهد، احیانا قیمت های بالای خودرو را محدود می کند. مقامات بانک مرکزی اروپا گفته اند که انتظار دارند بعد از افزایش نرخ بهره در هفته گذشته، هزینه های استقراض را در جلسات بعدی خود بالا برند.1401/06/27
12:24:51
0.0 / 5
216
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان