مدیرعامل منطقه آزاد ارس خبر داد

تغییر رویکرد توسعه مناطق آزاد در دولت سیزدهم

تغییر رویکرد توسعه مناطق آزاد در دولت سیزدهم یاری کالا: مدیرعامل منطقه آزاد ارس می گوید در ماه های گذشته دولت سیزدهم تلاش نموده با تغییر رویکرد در توسعه کارهای مناطق آزاد نقش این حوزه ها در تجارت و اقتصاد ایران را گسترش دهد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، مجید کیانی در همایش تجاری ایران و ارمنستان اظهار داشت: یکی از عناوینی که در سالهای قبل به عنوان یک چالش در مناطق آزاد مطرح بود بحث اجرای تمام مفاد قانونی در این مناطق بود. در ماه های گذشته سعی شده در این جهت قدمهای مهمی برداشته شود تا نقش آنها در توسعه اقتصادی کشور افزایش پیدا کند.
وی با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد اشاره کرد: در زمینه کارهای تجاری بخش خصوصی باید سهمی مهم و جدی داشته باشد. بدین جهت امیدواریم با فراهم کردن مقدمات لازم در منطقه آزاد ارس شاهد نقش آفرینی این بخش باشیم.
مدیرعامل منطقه آزاد ارس با اشاره به قرارگیری این منطقه آزاد در همجواری ارمنستان اظهار داشت: برآوردها به ما نشان میدهد که منطقه آزاد ارس امکان افزایش نقش آفرینی در زمینه هایی مانند صنعت، تجارت، گردشگری و کشاورزی را دارد که با بهره گیری از ظرفیت های داخلی و همکاری با کشورهای همسایه می توان در تمامی این بخش ها برنامه های جدی را اجرائی کرد.
کیانی افزود: تنها در زمینه کشاورزی در منطقه آزاد ارس 13 هزار هکتار زمین قابل کشت وجود دارد و همین طور سالانه ظرفیت تولید 1500 تن شیلات را داریم که در کنار تامین نیازهای داخلی امکان صادرات آنها نیز وجود دارد.
وی اشاره کرد: با بهره مندی از مسیر ریلی جدید که منطقه ارس را به ارمنستان متصل می کند امکان توسعه تجارت میان دو کشور وجود خواهد داشت. همین طور با ثبت ژئوپارک ارس در یونسکو این منطقه شرایط آنرا دارد که در زمینه گردشگری نیز نقشی مهم ایفا کند.1401/06/20
23:26:05
0.0 / 5
365
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان