عدم تحقق اهداف حوزه تعاون در کشور

عدم تحقق اهداف حوزه تعاون در کشور به گزارش یاری کالا، مرکزی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان اظهار داشت: اهداف حوزه تعاون در کشور محقق نشده است.


دکتر علی اکبر کریمی دوازدهم شهریورماه ۱۴۰۱ در هفدمین جشنواره تعاونی های برتر و چهاردهمین آیین تجلیل از کارفرینان برتر استان مرکزی ضمن اشاره به اهمیت تعاونی ها، اظهار نمود: تعاونی ها بیشترین سهم را در تولید ملی دارند و با کمترین سرمایه فرصت های شغلی بسیاری را ایجاد می کنند.
وی با تکیه بر تنظیم عدالت برپایه مالکیت های خرد، اظهار داشت: با نگاهی به گذشته به این نکته می رسیم که نتوانسته ایم اهداف را در بخش تعاون محقق نماییم، باید حداقل ۲۵ درصد از اقتصاد ملی به تعاون تعلق می گرفت که تا امروز این امر عملیاتی نشده است.
کریمی دلایل عدم تحقق هدف مذکور را خصوصیت های فرهنگی و اجتماعی و اقبال کمتر به فعالیتهای جمعی و مشارکت ها دانست و اضافه کرد: عدم وجود مقررات مناسب در بخش تعاون و دخالت بیش از اندازه در فرآیند کاری تعاونی ها بخصوص از جانب وزارت تعاون از دیگر عوامل عدم تحقق اهداف حوزه تعاون به حساب می آید، البته نظارت نباید به دخالت بدل شود و باید نظارت شفاف و سیستماتیک بر تعاونی ها اعمال شود.
منبع:

1401/06/13
10:10:46
0.0 / 5
244
تگهای خبر: اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان