تامین اعتبارات توسعه منطقه آزاد ارس

تامین اعتبارات توسعه منطقه آزاد ارس یاری كالا: قائم مقام بانك مركزی از اعلام آمادگی این بانك با همكاری بانك كشاورزی برای تامین نیازهای اعتباری بخش های مختلف از جمله بخش كشاورزی منطقه آزاد ارس اطلاع داد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، اكبر كمیجانی در بازدید از منطقه آزاد ارس اظهار نمود: موفقیت های منطقه آزاد ارس خوشحال كننده است و این موفقیت ها در تمام حوزه ها از جمله اشتغال، تولید و صادرات قابل مشاهده است.
وی با اشاره به سیاست های حمایتی دولت از مناطق آزاد و سرمایه گذاری های صورت گرفته در این مناطق، بیان كرد: حمایت از تولید و اشتغال یكی از سیاست های اصلی دولت است و این حمایت ها به صورت جدی و مستمر انجام گرفته است.
قائم مقام بانك مركزی اضافه كرد: این آمادگی را داریم با همكاری بانك كشاورزی، نیازهای اعتباری بخش های مختلف از جمله بخش كشاورزی را در منطقه آزاد ارس، تامین كنیم.
كمیجانی تصریح كرد: كشت مكانیزه و علمی در ارس نویدبخش رشد و توسعه است و باید از مسیری كه در منطقه آزاد ارس شكل گرفته، حمایت كرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس هم در جریان این بازدید، اظهار داشت: ارس در بخش كشاورزی و كشت گلخانه ای در چند سال اخیر توسعه زیادی پیدا كرده و سرمایه گذاری های خوبی در این حوزه صورت گرفته است.
محسن خادم عرب باغی اضافه كرد: در زمینه توسعه باغات زیر كشت منطقه آزاد ارس در سال های اخیر بالغ بر ۱۰۰۰ هكتار باغ زردآلو و نزدیك به ۴۰۰۰ هكتار سایر میوه ها زیركشت رفته است.
وی آب و هوای مناسب منطقه آزاد ارس را در این زمینه بسیار مناسب خواند و اضافه كرد: آب و هوای مناسب، سبب شده است كه محصولات باغی ارس به صورت نوبرانه به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود و به قیمت مناسبی به فروش برسد.
عرب باغی صادرات را یكی از اهداف بخش كشاورزی منطقه آزاد ارس عنوان كرد و اظهار داشت: در ماه های گذشته یك واحد سردخانه برای صادرات میوه های كشت شده به كشورهای CIS افتتاح شده است و این مورد میزان صادرات محصولات باغی را افزایش داده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تصریح كرد: در تلاش هستیم صنایع جانبی و تبدیلی در كنار باغات زیركشت رفته، تولید شود. این صنایع می توانند ارزش افزوده تولید باغی ارس را افزایش دهند. تبدیل واردات به تولید محصولات یكی از دستاوردهای منطقه آزاد ارس است و هم اكنون شركت هایی كه قبلا وارد كننده لوازم آرایشی، لباس و كفش بودند، در منطقه آزاد ارس به تولید این محصولات اقدام كرده اند.
وی متذكر شد: افزایش تولید به جای واردات، سبب شده است كه در سال های اخیر اشتغال بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر در منطقه آزاد ارس محقق شود.
اكبر كمیجانی، قائم مقام بانك مركزی و مرتضی شهیدزاده، مدیرعامل بانك كشاورزی روز گذشته در منطقه آزاد ارس حضور بهم رساندند و از فعالیت های صورت گرفته در حوزه كشاورزی، گلخانه ای، صنعتی و تولیدی ارس بازدید كردند.


 

1396/07/29
00:14:50
5.0 / 5
6121
تگهای خبر: بانك , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان