وزیر جهاد كشاورزی:

احیای دشت قزوین در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است

احیای دشت قزوین در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است به گزارش یاری کالا، قزوین وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: احیای دشت قزوین به سبب ظرفیت های گسترده ای که از گذشته تا امروز داشته در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است و به زودی در این خصوص تصمیم گیری می شود.


سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه بازدید از یک شرکت صنعتی در زمینه صنایع تبدیلی در استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار نمود: با تامین نهاده های دامی به کشاورزی کمک می نماییم و این کمک روی چرخه فروش هم اثر می گذارد و برای این روند به صنایع تبدیلی نیاز داریم.
وی افزود: مجموعه ای که در آن حضور داریم در حوزه فرآوری سیب زمینی کار می کند و مدرن و مجهز به فناوری های روز است که ضایعات در کمترین مقدار و انبارهای مناسبی دارد و محصول با کیفیتی تولید و صادر می کند.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: درخواست ما از این مجموعه توسعه کشت قراردادی است، اکنون ۲۵۰ هکتار کشت قراردادی با این مجموعه فعالیت می کند و این مقدار باید به ۴۰۰۰ هکتار برسد و ما نیز به این روند در زمینه تسهیلات کمک می نماییم تا زنجیره حوزه فرآوری سیب زمینی اتفاق بیفتد.
وی بیان کرد: شرکت های صنایع تبدیلی، در تمام دنیا توسط بخش خصوصی اداره و حمایت می شود و کشور ما نیز در این خصوص تجربه های خوبی به دست آورده است و وزارت جهادکشاورزی تمام قد حامی صنعتگران کشاورزی در تمامی حوزه ها است.
ساداتی نژاد با بیان اینکه، شرکت های صنایع تبدیلی در زمینه کشاورزی باید نسبت به بازار کار و اطمینان شغلی کشاورزان اهتمام داشته باشند، اشاره کرد: به عنوان مثال کشاورزان سیب زمینی کار اگر از حمایت های جهادکشاورزی و شرکت های صنایع تبدیلی در خصوص گرفتن بذر، بیمه و بازار کار اطمینان داشته باشد بر تولید خود می افزایند.
وی تاکید کرد: استان قزوین جز استان هایی است که در زمینه کشاورزی دارای روند دانش بنیان و هوشمند است و حضور نیروی متخصص تاثیر ویژه ای دراین زمینه دارد.
این مسئول اشاره کرد: احیای دشت قزوین به سبب ظرفیت های گسترده ای که از گذشته تا امروز داشته در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است.
وی بیان کرد: به زودی درباب احیا دشت قزوین تصمیم گیری می شود، طرحی در کشور مطرح شده با این مضمون که مناطق قطب کشاورزی به سمت منطقه ویژه کشاورزی حرکت کنند، دشت قزوین نیز از این طرح بهره مند خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: با توجه به این که سفر استانی رییس جمهور به قزوین انجام شده است مصوبه ها درباب بخش کشاورزی را بررسی خواهیم کرد و اگر کمبودی وجود داشته باشد به آن خواهیم پرداخت.
رشد ۲۰ درصدی آبیاری نوین در کشور
وی با اشاره به کمبود و تنش های آبی در کشور تصریح کرد: راندمان آب در کشور باید افزایش یابد هیچ استانی در کشور نداریم که محدودیت آبی نداشته باشد البته استان قزوین جزو استان هایی است که وضع مطلوب تری نسبت به سایر استانها دارد ولی به سبب فرسودگی که در شبکه های آبرسانی در این استان داریم در مسافرت استانی رییس جمهور اعتبارات خوبی به این زمینه اختصاص داده شد.
ساداتی نژاد عنوان کرد: امسال با کوشش های دولت مردمی، آبیاری های نوین حدود ۲۰ درصد در کشور رشد داشته است.
وزیر جهادکشاورزی با اشاره به تعامل بانک کشاورزی استان با پیشرانان حوزه جهادکشاورزی بیان کرد: بانک کشاورزی استان قزوین تعامل خوبی با کاربران خود دارد و این تعامل سبب شده که انگیزه بیشتری برای کارهای کشاورزی در استان شکل گیرد و صنعت گر به یک آرامش کاری برسد.
به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، طرح توسعه یک واحد صنایع تبدیلی روز پنجشنبه سوم شهریور ۱۴۰۱ به مناسبت فرارسیدن هفته دولت با حضور سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان آبیک راه اندازی شد.
این واحد صنعتی واقع در اراضی روستای دارالسرور شهرستان آبیک در زمینی به مساحت ۳۰۵ هزار مترمربع و زیر بنای ۱۳ هزار متر مربع راه اندازی شده که ظرفیت تولید ۲۳ هزار تن انواع نشاسته سیب زمینی و انواع فرآورده های حجیم شده (ذرت) را دارد.
با ایجاد و راه اندازی این واحد تولیدی که برای راه اندازی آن ۳۰۰۰ میلیاردریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده، زمینه اشتغال ۱۲۵ نفر بصورت مستقیم و ۳۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم در منطقه فراهم گشته است.1401/06/03
13:53:32
0.0 / 5
191
تگهای خبر: اشتغال , بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان