سومین غافلگیری هند برای جهان

سومین غافلگیری هند برای جهان یاری کالا: تولید برنج در هند ممکنست امسال لطمه ببیند، برای اینکه باران های ضعیف در مناطق کلیدی رشد کاشت را می کاهد و این نگرانی را به وجود می آورد که صادرکننده بزرگ می تواند بعد از محدود کردن فروش گندم و شکر برای حفظ امنیت غذایی، صادرات را محدود کند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بگفته مقامات کشاورزی، کل سطح زیرکشت برنج در این کشور آسیای جنوبی، دومین تولیدکننده بزرگ جهان، تا حالا در این فصل ۱۲ درصد کم شده است.
این محصول در زمانی که تورم افسارگسیخته مواد غذایی به اقتصادهای سراسر جهان لطمه می زند و مقرر است میلیاردها نفر را که به غذای اصلی وابسته هستند، تحت تأثیر قرار دهد، درحال تزلزل است. هند حدود ۴۰ درصد از تجارت جهانی برنج را به خود مختص کرده است.
تاجران نگران هستند که احتمال کاهش تولید برنج ممکنست دولت را به محدود کردن صادرات وادار کند. هند در ماه مه حمل و نقل گندم را ممنوع کرد و اظهار داشت که امنیت غذایی این کشور در خطر است برای اینکه موج گرمای بی سابقه به عملکرد گندم در چندین ایالت لطمه زد. هند همین طور صادرات شکر را برای صیانت از منابع غذایی خود محدود کرده است.
طبق گزارش بلومبرگ، وزارت کشاورزی این کشور اعلام نمود که سطح برنج تا ۱۲ اگوست به ۳۰.۹۸ میلیون هکتار (۷۶.۵۵ میلیون هکتار) کم شده است، در صورتیکه سال قبل ۳۵.۳۶ میلیون هکتار بود. با این وجود، مساحت اختصاص یافته به نیشکر از ۵.۴۵ میلیون هکتار به ۵.۵۲ میلیون هکتار بالا رفته است.
بااینکه باران های موسمی در هند تا حالا ۸ درصد بالاتر از حد متوسط بوده است، اما در بعضی از مناطق عمده رشد، کمبود داشته است. کاشت برای فصل باران های موسمی بطور معمول در اواخر ماه مه شروع می شود و در ماه جولای به اوج خود می رسد، در صورتیکه برداشت در اواخر سپتامبر آغاز می شود.1401/05/23
15:28:03
0.0 / 5
359
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تورم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان