رییس سازمان جهاد كشاورزی خوزستان:

کشاورزان و دامداران محصولات و دام های خودرا بیمه کنند

کشاورزان و دامداران محصولات و دام های خودرا بیمه کنند خوزستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آماده باش این سازمان برای مواجهه با سامانه بارشی مونسون به استان آگاهی داد و اظهار داشت: کشاورزان و دامداران نسبت به بیمه محصولات کشاورزی و دام های خود اقدام نمایند.خدارحم امیری زاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد ورود سامانه بارشی مونسون به خوزستان اظهار نمود: بعد از پیشبینی هواشناسی و اطلاعیه ستاد بحران استان، ستاد مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تشکیل شد و بصورت ۲۴ ساعته شرایط در دست بررسی و پیگیری است.

وی اضافه کرد: تا حالا برای کشاورزان، دامداران و دیگر بخش های حوزه کشاورزی بیش از ۱۳ اطلاعیه هشداری در مورد ورود سامانه بارشی مونسون صادر گردیده است تا در صورت وقوع سیلاب و دیگر بلایای طبیعی ناشی از این پدیده کشاورزان با کمترین خسارات مواجه شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: تاکید بر حضور مداوم مدیران شهرستانی و هماهنگی کامل با فرمانداران در مورد این مخاطره یکی دیگر از اقدامات انجام شده برای کاهش بروز خسارت های ناشی از مونسون است.

امیری زاده اظهار داشت: با عنایت به احتمال وقوع وزش باد شدید، تندباد لحظه ای، بارش های رگباری، تگرگ، رعد و برق و احتمال سیلاب در اسرع وقت کشاورزان نسبت به بیمه محصولات کشاورزی و دام های خود اقدام نمایند و اهتمام کنند از اتراق در کنار رودخانه ها اجتناب کنند.

وی بیان نمود: همه ادارات جهاد کشاورزی استان در حالت آماده باش کامل هستند تا در صورت بروز حوادث احتمالی بتوانند شرایط را مدیریت کنند و شاهد کمترین خسارات در بخش کشاورزی باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: اطلاع رسانی از خطرات وقوع توده مونسون به گونه ای بوده که همه بهره برداران بخش کشاورزی از شرایط اطلاع کامل دارند و نقاط بحرانی نیز برای همه آنها مشخص شده است تا شاهد کاهش خطرات و خسارات باشیم.

امیری زاده خاطرنشان کرد: آمادگی کامل برای مقابله با این شرایط وجود دارد اما انتظار داریم بهره برداران بخش کشاورزی شرایط را مدیریت و رعایت نمایند تا شاهد بروز اتفاق خاصی نباشیم.

وی در مورد احتمال بروز خسارت به بخش کشاورزی و دامداری و جبران این خسارت ها اظهار داشت: در صورتیکه محصولات و دام ها بیمه شده باشند در صورت بروز هرگونه مشکلی بیمه خسارات این افراد را پرداخت خواهد نمود اما برای بخش هایی که محصولات خودرا بیمه نکرده باشند شرایط به گونه ای دیگری خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در مورد بخش های فاقد بیمه اضافه کرد: خسارات این افراد بوسیله سازمان جهاد کشاورزی به مدیریت بحران و سپس به وزارت کشور اطلاع رسانی خواهد شد و بعد از آن در مورد پرداخت خسارت تصمیم گیری می شود.
1401/05/08
13:11:10
0.0 / 5
213
تگهای خبر: دام , سازمان , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان