از هفته آینده لبنیات تنظیم بازاری به میزان کافی تولید وتوزیع خواهد شد

از هفته آینده لبنیات تنظیم بازاری به میزان کافی تولید وتوزیع خواهد شد به گزارش یاری کالا چند هفته ای می شود که چهار قلم محصول لبنی تنظیم بازاری شامل شیر کیسه ای کم چرب ۹۰۰ گرمی، شیر بطری کم چرب یک لیتری، ماست ست ساده کم چرب ۲.۵ کیلویی و پنیر یو اف نسبتا چرب ۴۰۰ گرمی کمتر در فروشگاه ها و مراکز عرضه دیده می شود. موضوعی که مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی آنرا اختلافات میان تولیدکننده و توزیع کننده دانست و عنوان نمود که از هفته آینده تولید و توزیع به اندازه کافی خواهد بود.مسعود امراللهی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که از یک طرف گفته می شود تولید چهار محصول لبنی تنظیم بازاری کاسته شده و از سوی دیگر صنایع لبنی معتقدند تقاضای خرید این محصولات به علت سود پایین وجود ندارد و آیا وزارت جهادکشاورزی به این مورد ورود کرده است یا خیر، اظهار داشت: جلسه ای با حضور صنایع، فروشگاه ها، اصناف و سازمان حمایت برگزار کردیم و طی این جلسه هم توافقاتی صورت گرفت.

وی افزود: مبحث ضرایب درصد سودی بین تولیدکننده و توزیع کننده بود که مرتفع شد و مقرر است از هفته آینده تولید توزیع به اندازه کافی صورت گیرد.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی افزود: وزارت جهادکشاورزی همچنان بر روند تولید و توزیع نظارت خواهد داشت تا اگر در این روند خدشه ای وارد شد آنرا برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ افزایش قیمتی در حوزه لبنیات نداریم، چونکه زمانی که نظام یارانه ای اصلاح گردید، لبنیات هم با قیمت های جدید ارائه شد.

امراللهی در انتها اظهار داشت: قیمت پایه شیر ۱۲ هزارتومان است و طبیعتا قیمت محصولات لبنی باید برپایه فرمول مشخصی تعیین شود.
1401/04/31
14:00:22
0.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان