23 زلزله کوچک و بزرگ، کیش را تعطیل کرد

23 زلزله کوچک و بزرگ، کیش را تعطیل کرد رئیس ستاد مدیریت بحران کیش از آخرین مصوبه ی ستاد بحران کیش در خصوص تعطیلی کلیه ادارات، نهادها، ارگان های غیرخدماتی و بانکها اطلاع داد.


به گزارش یاری کالا به نقل از خبر آنلاین و به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورزادی، ضمن اشاره به تشکیل ستاد بحران از بدو وقوع زلزله از تعداد ۲۳ پس لرزه تابحال اطلاع داد و عنوان کرد: بیشترین زلزله به بزرگی ۵.۲ و کم ترین آن به بزرگی ۳.۶ ثبت شده است. سعید پورزادی امروز را روز پرتلاطمی برای کیشوندان دانست و اضافه کرد: طی تحلیلی در حوزه معاونت عمرانی، در یک ساعت اول در فواصل زمانی و با درجه های مختلف در مقیاس، ۷ پس لرزه داشتیم و الگوهایی ترسیم شد اما این الگوهای رفتاری متفاوت، امکان پیشبینی دقیق شرایط آتی را نمی دهد.
وی خاطرنشان کرد: موضوعی که حائز اهمیت می باشد این است که همه ی کیشوندان و گردشگران آرامش خویش را حفظ کنند و هوشیار باشند.
پورزادی در مورد آخرین مصوبات دومین ستاد بحران با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و همه اعضای ستاد و مدیران سازمان، اظهار داشت: برنامه ریزی های خیلی خوب و اقدامات مناسبی انجام شده است. وی از آمادگی در زمینه اسکان در شرایط اضطراری اطلاع داد و اضافه کرد: اکیپ های اجرایی در حوزه های عمرانی و در چارچوب شش تیم مأموریت یافته و تابحال گزارش های کاملی از تمامی محلات کیش تهیه و عرضه کرده اند. بر این اساس برخی ساختمان ها از شرایط پایداری کمتری برخوردار می باشند که تذکرات لازم به مدیران آنها عرضه و تمهیدات لازم توسط آتش نشانی هم اندیشیده شده است. پورزادی با تکیه بر این که نگرانی خاصی برای خانواده ها وجود ندارد، اظهار داشت: ساختمان های موجود، ساختمان های پایداری محسوب می شوند و طبق آئین نامه های موجود، ساخت سازهای کنونی هم بنابر استاندارد ساخته می شوند.
وی با تکیه بر اینکه امکان اسکان لازم برای شرایط بحرانی و اضطراری آماده شده است، اضافه کرد: ساختمان های بالای ۱۵ سال ساخت شناسایی شده اند و پیشبینی هایی برای آنها صورت گرفته و اقدامات لازم انجام شده است.
پورزادی همینطور از پیشبینی امکان انتقال دریایی اطلاع داد و با تکیه بر ذخیره سوخت به میزان کافی، سفارش کرد: کیشوندان از تراکم در پمپ بنزین ها اجتناب کنند.
وی ضمن اشاره به آماده باش تمام نیروهای امنیتی، انتظامی، سپاه، هلال احمر و کل نیروهای امدادی افزود: در حوزه ی آب و برق و همجنین ارتباطات هم هیچ مشکلی وجود ندارد.
رئیس ستاد بحران کیش، درمورد نتیجه ی نشست مذکور اظهار داشت: فردا کلیه سازمان های دولتی همچون بانک ها، نهادها و ارگان ها بر مبنای آخرین مصوبات طی چند دقیقه گذشته، تعطیل اعلام و مدیریت بازارها هم به دلیل تراکم پایین مسافر در این فصل به هر بازار تفویض شده است. اما اگر زمانی به اضطرار برسیم راسا ورود خواهیم کرد.
او در آخر شماره تلفن های ۰۹۳۴۷۶۹۰۱۱۱ و سامانه ۱۲۴ را برای پاسخگویی و هشدارهای لازم اعلام نمود و اظهار داشت: ستاد بحران به صورت شبانه روزی درحال عرضه خدمات و در خدمت و پاسخگوی تمامی کیشوندان می باشد. بیشتر بخوانید: کیش روی خط زلزله/ کیش وندان دیشب را بیرون از خانه خوابیدند نمای سبک و کاهش تلفات انسانی در زلزله ۲۳۳۲۳۱


منبع:

1401/03/27
14:12:13
0.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان