بی خطرسازی پسماند عفونی بیمارستانی با دستگاه پژوهشگران کشور

بی خطرسازی پسماند عفونی بیمارستانی با دستگاه پژوهشگران کشور یاری کالا: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان دستگاه اتوکلاوی برای بی خطر کردن پسماندهای عفونی بیمارستانی عرضه نموده اند که بگفته آنها، با این دستگاه کلیه موارد عفونت زا از پسماندهای بیمارستانی حذف خواهد شد.


فاطمه محمدبیگی از پژوهشگران این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه این شرکت فعال در زمینه تجهیزات پزشکی، از سال ۷۷ فعالیت خودرا آغاز نموده است، اظهار داشت: این شرکت از واردات تجهیزات پزشکی شروع به کار کرد و هم اکنون تعدادی از تجهیزات پزشکی از طرف این شرکت تولید شده و به بیمارستان ها ارائه شده است.
وی دستگاه اکسیژن ساز و بی خطر ساز پسماندهای بیمارستانی را همچون محصولات تولیدی این شرکت نام برد و اظهار نمود: دستگاه بی خطرناک پسماندهای بیمارستانی تولیدی این شرکت، پسماندهای بیمارستانی عفونی را بی خطر می کند؛ به شکلی که اگر زباله بیمارستانی حاوی مواد عفونت زا باشد، آنرا بی خطر می کند و پس از خرد کردن، در داخل کیسه های مجزا وارد کرده و به اپراتور تحویل می دهد.
محمدبیگی با تاکید بر این که در این روش، اپراتور هیچ تماسی با زباله نخواهد داشت، اشاره کرد: این دستگاه یک اتوکلاو است که پسماندها را بی خطر می کند و نمونه این دستگاه به کشورهایی چون اسپانیا صادر شده، ضمن آنکه چند بیمارستان نیز از خدمات این دستگاه بهره مند شده اند.
این محقق، دستگاه اکسیژن ساز را از دیگر دستگاه های تولید شده در این شرکت ذکر کرد و در این زمینه توضیح داد: این دستگاه در ظرفیت های ۳۰۰ لیتری و ۶۰۰ لیتری تولید شده و در زمان شیوع کرونا، این دستگاه برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستان ها خصوصاً بیمارستان مسیح دانشوری، بسیار مؤثر بوده است.
وی با اعلان اینکه این دستگاه در نوع کلینیکی نیز تولید شده است، اظهار داشت: در این نوع، دستگاه در ظرفیت های ۱۰ تا ۲۰ لیتری ساخته شد که بطور همزمان می تواند اکسیژن مورد نیاز دو بیمار را تامین کند.
بگفته این فعال حوزه فناوری، این دستگاه همین طور در صنعت نیز قابل استفاده می باشد، خصوصاً در صنعت پرورش ماهی که نیاز به تامین اکسیژن برای آبزیان دارند، قابل کاربرد است.

منبع:

1401/03/19
12:32:38
0.0 / 5
345
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان